Naga MarketsArchicom logoNotowania akcji Grupy Archicom w ciągu ledwie 5 sesji wykonały już blisko 20 procentowy wzrost. Wszystko za sprawą poprawiających się wyników sprzedażowych firmy oraz planów kolejnych projektów sprzedażowych. Optymizm udziela się inwestorom, ponieważ z dnia na dzień spółka nabiera tempa. Czy jest szansa na osiągnięcie 15 zł za akcję w najbliższym czasie?


Zgodnie z opublikowanym raportem Grupy Archicom, spółka w 2018 roku sprzedała łącznie 1.370 lokali co przekłada się na spadek blisko 4,3 procent w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku, oraz przekazała klientom blisko 1.330 mieszkań, co przekłada się na wzrost o 41,1 procent r/r.

Kluczową informacją jednak wynikającą z raportu jest fakt, że deweloper ma w planach sprzedaż 1.300 do 1.600 mieszkać w obecnym roku i przekazać 1.500 – 1.600 mieszkać klientom, co oznacza kolejne podwyższenie progu sprzedaży / przekazań r/r.

Jak twierdzi prezes Grupy, Krzysztof Andrulewicz, spółka cały czas obserwuje rozwój sytuacji rynkowej. Co więcej – z perspektywy ostatniego roku spółka może rozważać różne scenariusze, dlatego w ocenie zarządu prezentowanie celów na obecny rok najlepiej obrazuje nastawienie spółki co do sytuacji na rynku.

Warto dodać, iż w tym momencie grupa realizuje kilkanaście projektów mieszkaniowych we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Poznaniu oraz Trójmieście a w obecnym roku planowane jest rozpoczęcie kolejnych etapów realizowanych obecnie inwestycji oraz rozpoczęcie nowych projektów, w tym m.in. inwestycji w Krakowie. Spółka podała również, że jej bank gruntów umożliwia realizację inwestycji na łącznie około 5.500 mieszkań.

Sytuacja na wykresie

Spółka dziś reaguje ponad 7 procentowym podejściem, podczas gdy ostatnich pięć sesji wznosi wykres blisko 20 procent. Spółka publikując raport sprawia, że euforia na wykresie jest jeszcze bardziej dostrzegalna wśród inwestorów wierzących, że grupa jest w stanie dotrzeć do poziomów przekraczających 15 zł za akcję. W chwili obecnej spółka dociera do poziomu 13,4 zł za akcję – a dzisiejsza świeca D1 póki co jest największą od ponad trzech miesięcy.

WYKRES GRUPA ARCHICOM D1 31.01.2019
GRUPA ARCHICOM D1 31.01.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here