Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiFSA, czyli japoński organ nadzoru finansowego, opublikował dziś raport na temat rynku kryptowalut. Został on opracowany przez grupę analityczną, która w ostatnim czasie intensywnie badała rynek wirtualnych walut.


Regulacje tworzone z myślą o inwestorach

Od kwietnia 2018 r. grupa badała i rozważała różne kwestie związane z wirtualnymi walutami w Japonii. Przewodniczył jej Hideki Kanda, profesor prawa uniwersyteckiego Gakushuin University, a członkami byli inni profesorowie, zarządzający funduszami i analitycy.  

Grupa badaczy poruszyła różne kwestie związane z giełdami kryptowalut, marżami i ofertami monet początkowych (ICO). W raporcie podkreślono rosnące obawy dot. dalszego kształtowania się branży kryptowalut, a przede wszystkim określono praktyki, które powinny zostać podjęte przez instytucje regulacyjne i giełdy w celu ograniczenia ryzyka na tym młodym rynku. 

Grupa oświadczyła, iż giełdy wirtualnych walut powinny być zobowiązane do publikowania sprawozdań finansowych, co zmniejszyłoby skalę przestępstw. Ponadto w ich ocenie giełdy powinny ujawniać szczegóły dotyczące cen transakcyjnych oraz powinny powstrzymywać się od wszelkich działań promocyjnych, które zachęcają do zawierania transakcji na tle czysto spekulacyjnym.  

Japonia pozostaje przychylna rynkowi kryptowalut. FSA ujawnił dziś, że ponad 190 firm kryptowalutowych próbuje wejść na japoński rynek. Wraz z tym napływem kraj może coraz częściej przyjmować zasoby cyfrowe pod parasolem oficjalnych regulacji, a zatem stworzenie solidnych ram może stać się niezbędne dla ochrony inwestorów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here