Naga Markets

Grupa AB ocenia, że cyfryzacja i chmura znacznie zwiększają jej dalszy potencjał rozwojuWarszawa, 21.09.2022 (ISBnews) – Grupa AB ocenia, że nadal ma potencjał rozwoju, a w związku z cyfryzacją i chmurą te perspektywy są jeszcze większe, poinformował prezes Andrzej Przybyło. Grupa rozważa m.in. rozbudowę magazynu w Magnicach i ewentualne akwizycje. Wyraża ponadto intencję wypłaty dywidendy i kontynuowania buy backu.

“Ciągle potencjał wzrostu jest przed nami, a nawet te perspektywy są większe niż były w przeszłości. […] Transformacja cyfrowa nie jest jeszcze w swojej szczytowej fazie. Mamy na to odpowiedzi w postaci produktowej, kierunków rozwoju, aby to dobrze obsłużyć. […] Chcemy ze swojej strony maksymalnie wykorzystać możliwości rozwoju. Potencjał jest duży, może być jeszcze większy. Jest to niezależnie od koniunktury rynnowej, inflacji, wojny, czy innych czynników. W te stronę w najbliższych latach będzie szedł świat” – powiedział Przybyło podczas wideokonferencji.Podkreślił szczególne znaczenie usług chmurowych w dalszym rozwoju spółki.

“Platformy cloud rozwijamy nie tylko w Polsce, ale też w Czechach i na Słowacji. Widzimy tu wielki potencjał wzrostu. Już teraz ponad połowa oprogramowania jest sprzedawana w AB w formie usług, czyli w postaci cloud” – wskazał prezes Grupy AB.

Dodał, że grupa ma “na radarach” kilka kierunków rozwoju, także jeśli chodzi o akwizycje. “Tylko, że z akwizycjami bywa tak, że do tanga trzeba dwojga. Największa trudność to znalezienie partnera, ustalenie dobrej wyceny. Jesteśmy też zainteresowani kierunkiem rozwoju, zarówno terytorialnym, jak i w dużym stopniu produktowym w oparciu o kolejne segmenty, które chcemy wprowadzać do swojej oferty” – wskazał Przybyło.

Jednocześnie grupa rozważa plany rozwojowe dotyczące dalszych inwestycji w magazynie w Magnicach.

“Myślimy o planach rozwojowych, żeby ewentualnie część magazynu dobudować. Mamy pod to teren. Centrum było projektowane tak, aby je łatwo, modułowo rozbudowywać” – dodał prezes.

W kwestii dywidendy Przybyło wskazał, że AB zawsze chce mieć przede wszystkim zabezpieczone perspektywy rozwoju, ale widzi oczekiwania inwestorów, którzy chcieliby wypłaty z zysku.

XTB

“Co do intencji, chcielibyśmy też w tym roku wypłacić dywidendę. Nie mowię jak dużą i nie na 100%, bo mamy dynamiczną sytuację [rynkową i geopolityczną]. Jak będziemy czuli, że nasze bezpieczeństwo i siła finansowa są niezagrożone, to będziemy chcieli dzielić się dywidendą. Także będziemy chcieli dalej realizować buy back, bo naszym celem jest stabilizacja kursu i dbanie, by był na właściwych poziomach” – podsumował prezes Grupy AB.

Grupa AB jest jednym z największych podmiotów prowadzących działalność dystrybucyjną w branży IT w regionie Środkowej Europy obejmującym Polskę, Czechy i Słowację. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku. W roku obrotowym 2020/2021 (od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021) miała 13,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGrupa Kęty miała wg szacunków 160 mln zł zysku netto w III kw. 2022 r, spadek o 4% r/r
Następny artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek 21 września 2022 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here