Naga MarketsGrupa AB chce pozostać uczestnikiem rynku długu i nie wyklucza kolejnych emisji obligacji korporacyjnych, poinformował członek zarządu ds. finansowych Grzegorz Ochędzan.

“Jeżeli będą korzystne warunki do przeprowadzenia emisji kolejnych serii, to będziemy chcieli uczestniczyć w tym rynku jako emitent obligacji […] Obligacje są dla nas formą dywersyfikacji finansowania. Jesteśmy zainteresowani dalszymi emisjami obligacji” – powiedział Ochędzan podczas wideokonferencji.

Dodał, że spółka ma dużą przestrzeń, jeżeli chodzi o źródła do finansowania rozwoju, a w lipcu – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – wykupiła obligacje o wartości 70 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

Spółka podała w prezentacji dla inwestorów, że na koniec czerwca br. źródła finansowania pochodziły w 35% z kredytów, a w 65% z obligacji. Łącznie Grupa AB posiadała środki do ewentualnego wykorzystania w kwocie 611 mln zł na koniec I półr. 2020 r.

Grupa AB jest jednym z największych podmiotów prowadzących działalność dystrybucyjną w branży IT w regionie Środkowej Europy obejmującym Polskę, Czechy i Słowację. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here