Naga MarketsGrupa AB jest przygotowana na dalsze dynamiczne wzrosty na rynku ITGrupa AB jest przygotowana na dalszy dynamiczny wzrost popytu na rynku IT związanego m.in. z planowanym wdrożeniem szeregu programów rządowych, jak i unijnych, poinformowali przedstawiciele spółki.

Grupa AB jest przygotowana na dalszy dynamiczny wzrost popytu na rynku IT

“Nasze perspektywy są dobre, bo są planowane bardzo duże wydatki związane z cyfryzacją w naszym kraju. Pojawiają się więc dodatkowe czynniki wzrostu. Nie każdy będzie jednak w stanie obsłużyć ten obrót, będą mogli zrobić to tylko ci najwięksi na rynku” – powiedział prezes Andrzej Przybyło podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Poziom zapasów w I kw. naszego roku obrachunkowego wzrósł i jest to celowe działanie z naszej strony. Przygotowujemy się do obsłużenia tego oczekiwanego wzrostu na rynku. Poza tym nasze wskaźniki zadłużenia są na bezpiecznym poziomie i tak np. na koniec marca nasz dług netto do EBITDA wyniósł 1,01, jest więc na bardzo niskim, bezpiecznym poziomie” – dodał członek zarządu i dyrektor finansowy Grzegorz Ochędzan.

Poinformował, że spółka na koniec marca posiadała m.in. 775 mln zł dostępnego finansowania.

Według Ochędzana, wiele branż sygnalizuje problemy z dostępem do sprzętu elektronicznego, procesorów czy różnego rodzaju wyświetlaczy.

“Zastosowaliśmy działania polegające na tym, że z większym wyprzedzeniem kontraktujemy ten towar. Tego towaru mamy więc na magazynie nieco więcej. Dzięki temu, te braki są nam mniej bliskie” – wskazał Ochędzan.

Grupa AB jest jednym z największych podmiotów prowadzących działalność dystrybucyjną w branży IT w regionie Środkowej Europy obejmującym Polskę, Czechy i Słowację. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku. W roku obrotowym 2019/2020 (lipiec 2019 – czerwiec 2020) miała 10,2 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy kryptowalut | koszt dolara | s&p500 | cyfrowy polsat akcje | notowania wig20 | notowania mercator | funt notowania |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here