Naga Markets

Grupa AB chętnie spogląda w stronę AI i uczenia maszynowego, wskazuje Andrzej PrzybyłoGrupa AB zadebiutowała na warszawskim parkiecie w 2006 roku. Od tego czasu jej przychody i zyski wzrosły wielokrotnie, a sam podmiot stał się liderem wśród dostawców rozwiązań dla e-commerce, wskazuje Andrzej Przybyło na antenie Comparic24 na konferencji WallStreet 26.Lokalny lider rozwiązań dla e-commerce

– Startowaliśmy na giełdzie w 2006 roku. Mieliśmy obroty na poziomie miliard dwieście milionów, zysk netto na poziomie chyba 9 mln zł. W chwili obecnej za ostatnie 12 miesięcy mamy obroty na poziomie 14 mld zł, zysk netto na poziomie 150 mln, EBITDA 220 mln zł. Możemy powiedzieć, że na tej giełdzie trochę urośliśmy. – wskazuje Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

– Co robimy? Jesteśmy dystrybutorem sprzętu IT, to jest nasza główna część obrotu. Ale także bawimy się w dystrybucje RTV i AGD. I posiadamy jednego z kluczowych dystrybutorów zabawek. Od razu mówię, dlaczego zabawki? Bo nasi klienci, którzy handlują w internecie, zgłaszali nam 10 lat temu, że nie mają gdzie dobrze kupić, być dobrze obsłużonym. – dodaje także.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, spółka oferuje platformę z całym ekosystem rozwiązań, które pozwalają prowadzić sprzedaż w kanale e-commerce. Wszystkie te funkcjonalności przekładają się na główny efekt, czyli wzrost efektywności właśnie dzięki rozwiązaniom spółki.

– Jesteśmy liderem w Polsce i w regionie. I to takim absolutnym, od lat. Zwiększamy swoje udziały rynkowe, ostatni kwartał to jakby pokazał. De facto co trzeci towar, który jest dystrybuowany w tej części świata, pochodzi od nas. – podkreśla Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Jak wyjaśnia Andrzej Przybyło, ostatnio spółka coraz chętniej zajmuje się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Roboty używane są nie tylko w księgowości, ale spółka planuje również używać ich w Business intelligence.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | pkobp cena akcji | długoterminowa prognoza kursu forinta | echo investment akcje rekomendacje | amrest giełda | akcje xtb | giełda alior |Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj