Naga Markets

Grupa AB [ABE], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu IT Grupa AB podzieliła się wynikami uzyskanymi w I kw. roku obrotowego 2022/2023 (lipiec-wrzesień 2022). W tym okresie spółka odnotowała 31,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 24,91 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 52,51 mln zł wobec 35,64 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 793,29 mln zł wobec 3 105,36 mln zł rok wcześniej.

“Według Context, w I kwartale 2022/23 roku finansowego Grupy AB wzrost rynku dystrybucji IT w Regionie [Polska, Czechy i Słowacja] wynosił +16% r/r (wartościowo, w ujęciu nominalnym). Grupa AB zanotowała w tym okresie wzrost sprzedaży na poziomie ponad 20%, co pozwala zaliczyć miniony kwartał do bardzo udanych” – czytamy w raporcie.

Blisko ważnego oporu 

Grupa AB nie prowadziła działalności w Rosji, Białorusi i Ukrainie. W minionym okresie grupa nie realizowała dostaw ani sprzedaży do tych krajów, podkreślono. Notowania rosły po podaniu wyników. Spoglądając na wykres dzienny widzimy, że kurs zmierza do głównej strefy oporu w rejonie 49 zł.

abpl

Nowe maksima 

Blisko historycznego rekordu znajdują się notowania Unimot. Paliwowa spółka silnie rośnie w ostatnim czasie. Wczoraj argumentów za dalszym wzrostem dostarczył DM BOŚ, który wycenił akcje firmy na 115 zł. Analitycy podwyższyli prognozy dla spółki. “Uwzględniamy wyraźnie lepsze od oczekiwań wyniki za III kw, zakładamy dużo wyższe wyniki w ostatnim kwartale roku, konsolidujemy kupowane przez spółkę aktywa logistyczne (cysterny + Olavion) oraz podwyższamy projekcje na lata przyszłe” – napisano.

unimot

DM BOŚ podtrzymuje pozytywne zdanie co do planowanego przejęcia aktywów asfaltowych i logistycznych Lotosu i Orlenu. “Wciąż uważamy, że może to być przełomowym wydarzeniem dla Unimotu, który może się okazać jednym z największych beneficjentów konsolidacji sektora naftowego w Polsce”. DM BOŚ prognozuje, że w 2022 roku Unimot wypracuje 377,4 mln zł EBITDA, a w 2023 roku wynik EBITDA wyniesie 354,4 mln zł.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Polski złoty walczy ze wsparciami. Euro i dolar stabilne
Następny artykułKurs złotego reaguje na gorsze nastroje. Dolar wraca powyżej 4,58 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here