Naga MarketsPo silnym listopadzie i ogólnie bardzo dobrym 2016, wolumeny handlowe brokerów reprezentujących branżę instytucjonalną notowały gorszy grudzień minionego już roku. Poniżej podsumowanie raportów wolumenowych, które w tym tygodniu publikowały TFX, GAIN Capital, FXSpotStream oraz BATS.


Click365

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez TFX, podmiot odpowiedzialny za handel na rynkach walutowych – Click365 – notował spadek o 29,6% miesiąc do miesiąca (liczba handlowanych kontraktów skurczyła się do 3,3 mln). W tym samym czasie wolumeny roczne (w stosunku do grudnia 2016) również zaliczyły osunięcie (-6,0%).

2016 rok jako całość przyniósł natomiast wzrosty obrotów o 6,3% do poziomu 52 milionów kontraktów (średnia dzienna na poziomie 194 tysięcy).

Dostęp do rynku FX spot oferuje BDSwiss!

GTX

Instytucjonalna odnoga GAIN Capital, GTX, tracił w grudniu 14% mdm – wolumen spadł do poziomu $272 miliardów. W ujęciu rdr jednak wartości okazały się silniejsze o 32%. Wskaźnik ADV mierzący średni dzienny wolumen także w dół o kilkanaście procent do poziomu $12,4 miliarda.

W podsumowaniu całego minionego roku broker zaznacza jednak, że wyniki z 2015 udało się poprawić o 11% i łączny wolumen wyniósł prawie $2,2 biliona.

FxSpotStream

Wpasowując się w grudniowy trend niekorzystnej sezonowości, FxSpotStream tracił w stosunku do listopada 20,2% mdm, a wskaźnik ADV wyniósł zaledwie $17,6 mld. Przedostatni miesiąc zeszłego roku był jednak najsilniejszy w całym 2016, z łącznym wolumenem na poziomie $490 miliardów.

W ujęciu rok do roku (rdr) FxSpotStream ma jednak powody do zadowolenia. Ostatni miesiąc był lepszy od grudnia 2015 o 33,5%.

Hotspot

Spółka zależna BATS Global Markets odpowiedzialna za handel walutowy, Hotspot, traciła w grudniu 20% w porównaniu do listopadowa ($536,4 miliarda). W ujęciu rdr spółka notowała natomiast bardzo niewielką aprecjację, w zakresie zaledwie 1%.

Dobry 2016 to zasługa przede wszystkim zmienności wywołanej referendum brytyjskim i amerykańskimi wyborami. Właśnie te ostatnie spowodowały wyraźny wzrost wolumenów listopadowych. Grudzień natomiast z zasady jest mniej aktywnym miesiącem roku (szczególnie jego druga połowa), kiedy trading w najważniejszych światowych ośrodkach praktycznie ustaje.

Pozostałe raporty nt. wolumenu znaleźć można w dziale Forex B2BConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here