Flaga USA na tle budynkuPo niezwykle ciężkim kalendarzu wyników kwartalnych amerykańskich spółek w minionym tygodniu, w bieżącym inwestorzy nadal czekają na sporą ilość istotnych danych z rynku, w spisie zabrakło jednak technologicznych gigantów. Z ciekawszych spółek z pewnością warto śledzić wyniki Groupona (środa przed początkiem sesji), Discovery (czwartek przed początkiem sesji) oraz Dropboxa (również czwartek jednak po zakończeniu sesji).

Amerykańska giełda zamykała się w piątek spadkowo po teście poziomu 2750 pkt., który pełni obecnie rolę. Dzień dla indeksu S&P500 kończył się stratą na poziomie -0,63%, a zyski wypracowane od początku roku zostały praktycznie całkowicie wymazane.

Akcje Groupona pod koniec października znalazły się na półtorarocznych dołkach testując okrągły poziom 3 dolarów. Ostatnie sesje przynoszą próbę odbicia, do odwrócenia trendu spadkowego rozpoczętego w wakacje jednak nadal daleka droga. Główna strefa S/R znajduje się w okolicach 4,10 za akcję, gdzie przebiegają minima z lutego i czerwca, wybite ostatecznie we wrześniu. Dopiero wzbicie się ponownie nad opór i dodatkowo pokonanie 200-okresowej średniej ruchomej pozwoli bykom uwierzyć w szansę odrobienia strat.

Wykres Groupon
Źródło: Tradingview.com

Wyniki za III kw. 2018 roku jednak najprawdopodobniej nie pomogą spółce – analitycy spodziewają się bowiem zysku na akcję rzędu $0,02 oraz przychodów wynoszących $603 miliony, co byłoby deprecjacją o 5% w stosunku do rezultatów z wcześniejszego okresu.

Powodów do narzekań nie mają natomiast przedstawiciele Discovery. Akcje spółki nie znajdowały się tak wysoko od trzech lat i nadal utrzymują historyczne maksima. Dopiero wybicie strefy 30,00 dolarów za akcję mogłoby skłonić inwestorów do silniejszej wyprzedaży, jak na razie jednak popyt napiera na poziom 34,00 obserwowany ostatni raz na początku 2015 roku.

Wykres Discovery
Źródło: Tradingview.com

Nawet gdyby podaż wybiła obecny zakres konsolidacji, to kilka dolarów niżej rysuje się kolejne, istotne wsparcie na wysokości minimów wrześniowych, wzmacniane przez 200-okresową średnią ruchomą.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here