Naga MarketsGrodno odnotowało wzrost o sprzedaży o 65% rdr. Kolejny miesięczny rekord spółkiZgodnie z najnowszymi szacunkami, przychody Grupy Grodno w październiku wyniosły rekordowe 113,0 mln zł, co oznacza wzrost o 65% rdr. Od początku roku obrotowego sprzedaż przekroczyła 654,6 mln zł i była wyższa o 62% rdr.

Grodno przedstawia swoje wyniki finansowe

Jak wyjaśnia Zarząd, wzrost przychodów związany był w szczególności z wysoką sprzedażą
w obszarze odnawialnych źródeł energii, a także kabli i przewodów. W październiku trzeci miesiąc z rzędu przebiliśmy barierę 100 mln zł, bijąc kolejny rekord sprzedażowy i wykazując rewelacyjna dynamikę wzrostu. To przede wszystkim rezultat wysokiego i rosnącego zainteresowania w obszarach związanych OZE, w szczególności pompami ciepła i fotowoltaiką. Rosnąca liczba realizowanych inwestycji przełożyła się na większe zapotrzebowanie na okablowanie, co wpłynęło na wysoką sprzedaż również w tym segmencie – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Zarząd korzystnie ocenia perspektywy rozwoju w najbliższych miesiącach. Spodziewa się utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu, m. in. na fali zmian zachodzących w całej branży energetycznej.

– Obecnie rozwijamy się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a analizując obecną sytuację na rynku, nie dostrzegamy istotnych przeszkód dla dalszego szybkiego wzrostu w kolejnych miesiącach. Doskonała koniunktura w szeroko pojętej branży elektrotechnicznej i budowlanej przekłada się na nasz wzrost w obszarze dystrybucyjnym. Ponadto zachodząca rewolucja energetyczna skłania Polaków do kolejnych inwestycji w OZE – nie tylko w panele fotowoltaiczne, ale w coraz większym stopniu również w pompy ciepła, w przypadku których mamy do czynienia z niezwykle chłonnym rynkiem. – podsumował Prezes Andrzej Jurczak. 

Co istotne z naszej strategicznej perspektywy, transformacja energetyczna nie jest tymczasowym trendem. Jesteśmy w przedsionku zmian przewidzianych na lata, a nawet dekady. Stwarza nam do doskonałe perspektywy dalszego rozwoju w średnim i długim terminie – dodał Prezes Andrzej Jurczak. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia akcje wykres | korona norweska kurs | kursy kryptowalut | notowania swig80 | sp500 notowania | blik co to | pkn orlen cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here