Naga MarketsGrodno, Harper oraz Komputronik pokażą wyniki finansowe jeszcze w 2020 rokuW tygodniu pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, oczekujemy na wyniki finansowe z 3 spółek notowanych na głównym parkiecie GPW. Mowa o spółkach Grodno, Harper Hygienics oraz Komputronik. Notowanie jednej z nich, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zyskały mniej więcej 2500%!

  • 3 spółki z parkietu głównego GPW pokażą wyniki finansowe jeszcze w 2020 roku.
  • Oczekujemy na publikację sprawozdań półrocznych od spółek: Grodno, Harper Hygienics oraz Komputronik.

Grodno, Harper oraz Komputronik pokażą wyniki za kilka dni

Wyniki finansowe spółek z GPW z publikacją jeszcze w tym roku. Źródło: opracowanie własne

Zobacz również: Vision Edge Entertainment podpisało umowę z DeSand Game Studios

Te artykuły również Cię zainteresują
W najbliższym tygodniu, pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, oczekujemy na wyniki finansowe z 3 spółek notowanych na głównym parkiecie GPW. Mowa o spółkach Grodno, Harper Hygienics oraz Komputronik.

W środę, 30 grudnia raport półroczny pokaże Grodno a także Harper Hygienics, natomiast w czwartek, 31 grudnia będziemy oczekiwać na raport półroczny Komputronika.

Akcje Harper zyskały w 2020 roku blisko 2500%!

Okres ostatnich 12 miesięcy był bardzo udany dla spółki Harper Hygienics, które w tym czasie zyskały blisko 2500%. Wzrost jest spektakularny, jednak gdybyśmy wzięli pod uwagę tylko okres od stycznia do lipca 2020 r., byłoby to ponad 5000%!

Nieźle radziły sobie również walory Grodno, które kończą roku na poziomie ponad 2-krotnie wyższym niż dokładnie przed 52 tygodniami.

Przed miesiącem Grodno szacowało, że odnotowało w pierwszym półroczu roku obrotowego 2020/2021 8,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,4 mln zł przed rokiem – podała spółka w komunikacie. Przychody wzrosły w tym czasie do 335,7 mln zł z 291,4 mln zł rok wcześniej.

Zobacz również: Bitcoin (BTC) będzie tracił przez spowolnienie wpływów do największego funduszu kryptowalutowego

Stopa zwrotu na akcjach wybranych spółek w ostatnich 12 miesiącach. Źródło: stooq.pl

Z grona trzech spółek, o których wspominam w tej analizie, zdecydowanie najsłabiej radzą sobie giełdowe walory Komputronika. Warto jednak zaznaczyć, że ich wartość bardzo mocno spadała w okresie 1. fali zachorowań na koronawirusa z przełomu lutego i marca br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here