Naga MarketsGrodno [GRN], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dniaPodczas sesji z ubiegłego piątku, dystrybutor sprzętu elektrycznego, spółka Grodno opublikowała szacunkowe wyniki sprzedaży za wrzesień. Warto dodać, że jest to pierwszy taki raport, który teraz będzie regularnie publikowany. Spółka odnotowała we wrześniu około 69,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu z 53,8 mln zł we wrześniu 2019 roku. Mamy więc spory wzrost sięgający 30%.

  • Grodno z 30% wzrostem przychodów we wrześniu
  • TIM notuje w tym czasie 16% wzrost
  • Obie spółki korzystają z dobrej koniunktury

Jeżeli zsumujemy ten wynik z poprzednimi miesiącami to od początku roku obrotowego, a więc za ostatnie 6 miesięcy, przychody wynoszą około 335,47 mln zł. Rok temu wartość ta sięgała 291,4 mln zł, co oznacza wzrost o 15%. Jest to więc kolejny dobry okres dla spółki, który każe spodziewać się udanego raportu kwartalnego.

Grodno z dużym wzrostem sprzedaży

Spółka wcześniej podawała, że spory wzrost przychodów zawdzięcza artykułom fotowoltaicznym. Wydaje się, że także marketingowo potrafi ten fakt lepiej podkreślić niż rywale z branży, o czym świadczy bardzo silny wzrost notowań. Obecnie trwa jednak korekta, a kluczowym wsparcie są okolice 11 zł.

grodno


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

TIM potwierdza coraz lepsze wyniki

Rywal Grodna z tej samej branży, spółka TIM, także w piątek podała wyniki za wrzesień. Spółka szacuje przychody na 84,2 mln zł co oznacza wzrost rok do roku o 16%. W kanale internetowym sprzedaż wzrosła o 23% i sięga już niemal 60 mln zł. Spółka pokazała także wyniki za trzeci kwartał, w którym przychody szacowane są na około 241,2 mln zł, co także oznacza zwyżkę o 16%. Sprzedaż w internecie w trzecim kwartale wzrosła o niemal 18% do poziomu 170 ml zł.

tim

Oznacza to, że kanał internetowy odpowiada już za ponad 70% wszystkich przychodów. Jeżeli zsumujemy wyniki od początku roku, to po 9 miesiącach mamy około 675,4 mln zł przychodów czyli o 15% więcej niż rok temu. W tym czasie przez internet uzyskano przychód w wysokości 479,1 mln zł czyli o blisko 17% więcej. Na wykresie po załamaniu z końca lipca, korekta przybrała płaski kształt, a cena oscyluje blisko kluczowej strefy wsparcia w rejonie 12 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here