Naga Markets


Grodno S.A. jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

grodno

Ubiegły rok zakończył się dla spółki ogromną przeceną. Warto jednak mieć na uwadze, że wcześniej w poprzednich latach, akcje spółki silnie drożały. Patrząc na fundamenty, spółka notuje stabilne wyniki w ujęciu rocznym. Rosną przychody, a zyski są stabilne. Spółka charakteryzuje się także pewną cyklicznością tzn. zdecydowanie najlepsze wyniki pod względem przychodów i netto uzyskuje w ostatnich latach zawsze w trzecim kwartale. Możliwe więc, że rynek będzie z nadziejami oczekiwał na raport za trzeci kwartał roku obrotowego, który poznamy 14 lutego.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Dodatkowo, w ujęciu długoterminowym, nie bez znaczenia jest fakt, że jest to spółka dywidendowa, dzieląca się zyskami od wielu lat. Na wykresie widać, że pod koniec listopada doszło do mocniejszego odbicia notowań. Powodem były wstępne dane za półrocze, gdyż spółka notowała istotną poprawę sprzedaży i zysków. Niedawno spółka podpisała umowę kupna udziałów firmy Magma, tym samym umacniając swoją pozycję na rynku. W jednym z wywiadów władze spółki przyznały, że spodziewają się nadal korzystnych warunków dla swojego biznesu. Co ciekawe, spółka pozytywnie patrzy na rosnące ceny energii. Firma już teraz odczuwa większe zainteresowanie oferty energooszczędnej m.in. fotowoltaiki, pomp ciepła czy oświetlenia. Spółka zamierza wykorzystać rosnące zainteresowanie tymi produktami i usługami. Wykres wygląda umiarkowanie pozytywnie tzn. mamy mocny impuls wzrostowy i łagodną korektę przy malejących obrotach. Są więc pewne szanse na przełamanie oporu w okolicach 4,25 zł.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: Ten Square Games – przychody w grudniu wyższe o 325%

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here