Naga MarketsGrodno chce rozwijać się w tempie 10% rocznie. Akcje spółki zyskują 2,55%Grodno to spółka z branży elektrotechnicznej, o której bardzo głośno było w lipcu, kiedy cena jej akcji poszybowała z okolic 6 złotych do ponad 18. W poniedziałek firma ogłosiła strategię na lata 2020 – 2024, według której skupi się na branży OZE.

  • Do 2024 roku Grodno chce posiadać 15% udziału w rynku fotowoltaiki przemysłowej.
  • Spółka szacuje, że do 2022 roku sprzedaż pomp ciepła i produktów PV wzrośnie o 50%.
  • Wzrost sprzedaży ma być możliwym dzięki licznym dotacjom wspierającym popyt.

Mniejsze znaczenie węgla

Zarząd spółki argumentuje chęć większego zaangażowania w odnawialne źródła energii i fotowoltaikę zmieniającym się otoczeniem. Bardzo ważnym elementem dla strategii spółki ma być postępujące odchodzenie od węgla jako surowca energetycznego, a także realizacja założeń Europejskiego Zielonego Ładu.

Zobacz również: Christine Lagarde martwi się o przyszłość ożywienia europejskiej gospodarki

W branży energetycznej zachodzą i będą zachodzić istotne zmiany, na które przygotowywaliśmy się od wielu lat, umiejętnie rozwijając ofertę kompleksowych, energooszczędnych rozwiązań. Pragniemy najlepiej jak to możliwe wykorzystać potencjał transformacji energetycznej. Planujemy dynamiczny rozwój obszarach związanych z energooszczędnością, tak aby klient otrzymywał od nas pełną ofertę i obsługę w zakresie realizacji nowoczesnych, energooszczędnych inwestycji. Tego rodzaju kompleksowość, w warunkach coraz większej roli zielonej energii, będzie nadawała ton rozwojowi Grupy w najbliższych latach – twierdzi cytowany w komunikacie Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Strategia spółki, źródło: Grodno

OZE będzie miało większy udział w przychodach

Grodno zamierza osiągnąć do 2024 roku 15% udziału w rynku komercyjnych instalacji i wielkoskalowych farm fotowoltaicznych. Strategia ta ma łączyć się z planowanym tempem rozwoju firmy – ma ona rosnąć o co najmniej 10% rocznie.

Grupa chce wykorzystać również zmiany w obszarze grzejnictwa, gdzie coraz większą popularność zyskują pompy ciepła. Popyt na zamienniki kotłów na paliwa stałe mają wspomóc fundusze unijne i lokalne, przeznaczone na modernizacje.

Już w pierwszych latach realizacji strategii  (do 2022 r.) spodziewany jest wzrost sprzedaży Grupy w obszarach PV i pomp ciepła łącznie o 50%. W segmencie OZE Zarząd planuje również dalszy rozwój obszarów uzupełniających, takich jak systemy automatyki, magazyny energii, stacje ładowania pojazdów, kolektory słoneczne czy kotły grzewcze. Do 2024 r. OZE ma stanowić 35% przychodów Grupy Grodno. – czytamy w komunikacie.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Grodna w ciągu 3 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here