Naga MarketsPodstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych – poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie.

groclin
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o 35% przy bardzo solidnych obrotach. Powodem mocnego odbicia była publikacja raportu z wynikami za trzeci kwartał. Okazało się, że spółka miała w tym czasie 8,66 mln zł zysku netto wobec 1,3 mln zł straty przed rokiem. Podobnie pozytywny wynik został zanotowany w ujęciu operacyjnym. Co ciekawe, znacznie lepsze wyniki zostały uzyskane przy dużo niższych przychodach, które sięgnęły 46,33 mln zł wobec aż 68,84 mln zł przed rokiem. To pokazuje efekty przeprowadzonych zmian w firmie i ewidentny wzrost rentowności. Ponadto o około 8 mln zł spadło zadłużenie, które w sumie do końca roku ma spaść do około 10 mln zł. W sumie od stycznia wynik netto to 11,57 mln zł wobec straty przed rokiem. Na wykresie widać kolejne mocne odbicie w górę. Mimo, że nadal trend jest spadkowy, wydaje się, że spółka może być ciekawą inwestycją w dłuższym okresie, zwłaszcza że widoczne są wymierne efekty wprowadzanych zmian, a kurs ma za sobą ogromną przecenę.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Auto Partner, Polnord, Enter Air

Kernel to wiodąca na rynku firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego.

kernel
źródło xStation 5

Spółka od ponad roku porusza się w układzie bocznym, jednak niedawno mieliśmy już drugą w tym roku próbę wybicia górą. Wczoraj spółka pochwaliła się wynikami, które mogą zachęcać do realizacji wzrostowego scenariusza. Zysk netto za pierwszy kwartał roku obrotowego sięgnął 75,5 mln USD wobec zaledwie 22,8 mln USD przed rokiem. EBITDA przekroczyła poziom 100 mln USD i była ponad dwa razy wyższa niż rok temu. Pozytywnie wyglądają także przychody, które wzrosły do poziomu 1,14 mld USD wobec nieco ponad 536 mln USD przed rokiem. Lepsze wyniki to zasługa rekordowo wysokim zbiorom zbóż na Ukrainie. Wyniki powinny więc sprzyjać do podjęcia kolejnej próby wybicia górą z trendu bocznego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here