Naga MarketsGroclin [GCN], Cognor [COG] – Gorące spółki dniaCountMe – właściciel platformy LESS – rozpoczął proces negocjacyjny i podpisał list intencyjny z giełdową spółką Groclin – podała wczoraj spółka w komunikacie, co wywołało ogromne wzrosty notowań. W efekcie negocjacji, LESS planują nabyć znaczący pakiet akcji Groclinu. W przypadku pomyślnego zakończenia negocjacji LESS SA już za kilka miesięcy miałaby stać się spółką notowaną na GPW. W tej sprawie doszło już do podpisania listu intencyjnego, w którym strony ustaliły wstępne warunki transakcji obejmującej nabycie przez emitenta 100% udziałów w kapitale zakładowym CountMe.

LESS_ to darmowa platforma, dzięki której można kupić i sprzedać używane przedmioty od innych użytkowników online w tym ubrania, elektronikę czy zabawki. Aplikacja jest dostępna w sklepach developerskich Google Play oraz App Store.Nowe maksima

Z powstałej w 2019 r. LESS_ korzysta niemal 800 tys. użytkowników. Silne przekształcenie Groclinu, o czym informowani jesteśmy od dłuższego czasu wywołuje silne wzrosty akcji spółki. Wczoraj kurs wyszedł na nowe maksima trendu wzrostowego, choć na tle historycznym nadal są to dość niskie poziomy.

groclin


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Czas na odbicie

Analitycy BM mBanku zaktualizowali wczoraj rekomendację dla spółki Cognor. W najnowszym raporcie, zalecili kupno jej akcji, a firmę wycenili na poziomie 5,05 zł czyli tyle samo co w poprzedniej rekomendacji. „Obecnie w Polsce od kilku tygodni ma miejsce korekta cen stali, która jednak w mniejszym stopniu dotyka prętów żebrowanych (ok. 4.000 zł/t). Przy lekko spadających cenach złomu (obecnie ok. 1.700 zł/t) marże na produkcji pręta żebrowanego utrzymują się blisko rekordowych poziomów (ok.2.200 zł/t).

cognor

Biorąc pod uwagę, że w bieżącym roku zarząd zdecydował się na przesunięcie przestoju modernizacyjnego Ferrostalu na styczeń, to przed Cognorem kolejny udany kwartał z EBITDA ponad 100 mln zł” – podali analitycy w raporcie. Zdaniem ekspertów, przy niskim zadłużeniu, spółka może zarekomendować wypłatę nawet 50% zysku w formie dywidendy. Wykres wygląda dość podręcznikowo, kurs po ponad 25% korekcie zaczyna odbijać przy wcześniejszych szczytach i linii trendu.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here