Naga MarketsPodstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych – poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie.

groclin
źródło xStation 5

Spółka dobrze rozpoczęła środową sesję, wyraźnie zyskując od rana. Mimo, że nie udało się dowieźć wzrostów do zamknięcia sesji, to jednak jest to kolejny dzień z wyższymi ekstremami, co może sugerować chęć zakończenia korekty. Bezpośrednim powodem zwyżki w środę była informacja o tym, że spółka sprzeda 51% udziałów w spółce zależnej CADM Automotive. Łączna wartość transakcji została ustalona na 42,5 mln zł, a kupującym jest cypryjska firma CADM Holdings LTD z siedzibą w Nikozji. Domknięcie całej transakcji planowane jest na grudzień. Warto przypomnieć, że wcześniej Groclin kupił udziały za nieco ponad 10 mln zł, a więc odsprzedaje je ze sporym zyskiem. Jest to kolejna dobra informacja w ostatnim czasie, wpisująca się w strategię nastawioną na rentowność. Dotychczasowe odbicie to właśnie pierwsze efekty nowej strategii, które było widać w wyraźnej poprawie wyników za drugi kwartał. Wydaje się, że sentyment do spółki zmienił się na tyle, że popyt mógłby próbować zaatakować okolice 4,20 zł czyli szczyt z sierpnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Police, AmRest, Vistula

Asbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Spółka odnotowała udaną środową sesje, której notowania otworzyły się luką wzrostową i dość szybko zwyżka sięgnęła 10%. Także obroty stały na dość dobrym poziomie. Powodem zwyżki było to na co rynek czekał czyli po bardzo dobrych wcześniejszych danych, w końcu nadeszła informacja o podwyższeniu prognoza za cały 2018 rok. Według nowej prognozy, spółka oczekuje, że zysk netto za cały rok sięgnie 11,5-13 mln USD, wobec wcześniejszej prognozy między 9 a 10 mln dolarów. Przychody mają wynieść między 2,1 a 2,2 mld dolarów, podczas gdy wcześniej planowano 1,8-1,9 mld USD. Za pierwsze półrocze przychody spółki wzrosły o 69%, a zysk netto wyniósł 2,9 mln USD czyli był wyższy niż przed rokiem o około 190%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here