Naga MarketsPodstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych – poszyć foteli samochodowych.

źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o ponad 5% przy bardzo dobrych obrotach. Była to kontynuacja odbicia jakie pojawiło się w miniony piątek, wtedy spółka zyskała aż 43%. Warto zaznaczyć, że odbicie pojawiło się po naruszeniu historycznego minimum z 2009 roku. Bezpośrednim powodem zwyżki były opublikowane w piątek wyniki finansowe. Groclin odnotował 0,77 mln zł zysku netto w drugim kwartale wobec 1,11 mln zł zysku rok wcześniej. Od początku roku spółka miała 2,91 mln zł zysku netto w porównaniu z 0,17 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 141,54 mln zł w porównaniu z 147,89 mln zł rok wcześniej. W raporcie wskazano, że mimo spadku przychodów, znaczącej poprawie uległa rentowność. Zarząd pokreślił także, że spodziewa się, iż przychody w kolejnych kwartałach mogą nadal nieznacznie spadać, będzie jednak rósł zysk i rentowność. Spółka postawiła na jakość, a nie ilość i wygasza wszystkie nierentowne kontrakty. Wydaje się więc, że wyniki mogą przynieść pewien przełom, tym bardziej, że akcje są mocno przecenione. Najbliższym celem popytu zdają się być okolice 4 zł.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT.

źródło xStation 5

Na drugim biegunie warszawskiego parkietu podczas wczorajszej sesji znalazła się ABC Data, która traciła ponad 17%. Spółka rozpoczęła sesję od gwałtownej wyprzedaży. Powodem były opublikowane wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała w nim 9,5 mln zł straty netto, wobec 3,7 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody w pierwszym półroczu ukształtowały się na podobnym poziomie co przed rokiem, a EBITDA wyniosła zaledwie 2 mln zł, co oznacza spadek o 87%. Wydaje się, że najważniejszym czynnikiem powodującym silną przecenę były prognozy analityków. Te oscylowały między 4,5 a 6,9 mln zł zysku netto. Niemal 10 mln zł straty wygląda bardzo słabo na tle prognoz. Spółka odnotowała tym samym nowe, tegoroczne minima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here