Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:Groclin jest związana z branżą motoryzacyjną. W chwili obecnej do portfela wyrobów spółki można zaliczyć: poszycia foteli samochodowych, gotowe fotele do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów, zagłówki i podłokietniki, boczne panele drzwiowe i elementy wykończenia.

groclin

O możliwym odbiciu informowaliśmy w ubiegły piątek (link do analizy). Dzisiaj stało się ono faktem, spółka zyskała ponad 9% i była jedną z gwiazd dzisiejszej sesji. Co ciekawe odbiciu oraz ostatnim sesjom towarzyszy znaczący wzrost obrotów. Widoczny był on już podczas hamowania spadków w ubiegłym tygodniu. Póki co można mówić jedynie o silnym ruchu korekcyjnym, choć tak silne wzrosty przy dużych obrotach niewidzianych od dość dawna, mogą sugerować dalsze wzrosty. Pierwszy opór to okolice 17 zł, które powinny zostać osiągnięte. Jeżeli uda się pokonać tę barierę otworzy się droga do znacznie większej zwyżki, która w takim układzie technicznym byłaby spodziewana.

Forte to spółka przemysłu meblowego. Głównym przedmiotem działalności spółki jest produkcja oraz hurtowy i detaliczny handel meblami.

forte

Spółka porusza się w trendzie wzrostowym od bardzo dawna. Jest to trend bardzo stabilny, gdyż kurs nie nurkował w czasie, gdy cała giełda traciła. Niedawno doszło do udanego testu linii trendu. Dzisiaj mieliśmy atak na psychologiczną barierę 50 zł. Choć pozostał dość długi, górny cień świecy świadczący o cofnięciu, to jednak samo zamknięcie wypadło powyżej poziomu 50 zł. Jeżeli w tym miejscu doszłoby do korekty, to ciekawą okazją do kupna akcji byłby ponowny test linii trendu, która jest bardzo dokładnie respektowana.

invest

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here