Naga MarketsSiedziba główna GroclinuPodstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych – poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie.

Spółka wypracowała 20,54 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r. wobec 46,89 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowana strata netto z działalności zaniechanej wyniosła 43,73 mln zł wobec 34,63 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 2,48 mln zł wobec 51,9 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 174,08 mln zł w 2018 r. wobec 222,68 mln zł rok wcześniej.

“Przychody ze sprzedaży w ramach działalności kontynuowanej w 2018 roku były niższe niż w roku 2017, jednocześnie grupa poprawiła swoje wyniki finansowe. Niższe przychody w ramach działalności kontynuowanej związane były przede wszystkim z niższymi wolumenami zamówień od klientów m.in. w związku z ich wyzwaniami dotyczącymi WLTP oraz ze świadomej polityki zarządu w zakresie dyskontynuacji projektów generujących zbyt niskie lub ujemne wyniki finansowe. W ramach działalności kontynuowanej przychody ze sprzedaży w 2018 roku wyniosły 174 mln zł, grupa osiągnęła EBITDA na poziomie 17,9 mln zł, co stanowi ponad 10% wartości przychodów. Wynik netto z działalności kontynuowanej Grupy Groclin w 2018 roku wyniósł 20,5 mln zł i był na poziomie blisko 12% w stosunku do przychodów” – czytamy dalej.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki spadają po publikacji wyników o około 4% aczkolwiek na razie przy dość niskich obrotach. Kurs spadł niedawno poniżej lokalnego wsparcia przy 2,90 zł. Szerszy układ jest boczny, dlatego wydaje się, że cena może nadal kierować się na niższe rejony.

groclin
źródło xStation 5

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PlayWay – mocne wyniki za 2018 rok, czas na korektę?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here