Naga MarketsGremi Media miało 24,36 mln zł przychodów w III kw. 2021 r., wzrost o 5,1% r/rWarszawa, 15.11.2021 (ISBnews) – Gremi Media odnotowało skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 24,36 mln zł w III kw. 2021 r., co oznacza wzrost o 5,1% r/r, podała spółka. Skorygowana EBITDA wzrosła w tym okresie o 6,6% do 5,18 mln zł, podano także.

W pierwszych 9 miesiącach 2021 r. przychody ze sprzedaży wzrosły o 2,7% i wyniosły 71,3 mln zł. Skorygowana EBITDA wzrosła o 4,1% r/r do 16,3 mln zł. Tym samym, po pierwszych 3 kwartałach tego roku rentowność EBITDA została podwyższona do 22,8% z 22,5% rok wcześniej, podano w komunikacie.“Udany III kw. pozwolił podtrzymać tendencję zwyżkową wyników finansowych i rentowności narastająco za pełne dziewięć miesięcy. To już czwarty rok z rzędu, w którym poprawiamy wskaźniki efektywności naszej działalności. Bardzo cieszy nas fakt, iż udaje się tego dokonać w trudnych warunkach, w jakich przyszło nam w tym roku pracować. Zarówno trwająca pandemia, jak i wywołujący ogromne emocje na rynku proces sprzedaży akcji spółki, nie przerwały trendu wzrostowego naszych wyników finansowych” – powiedział prezes Tomasz Jażdżyński, cytowany w komunikacie.

Na początku września 2021 r. wystartowała nowa odsłona portalu internetowego rp.pl, kończąc tym samym kolejny etap procesu inwestycyjnego w obszarze mediów cyfrowych wydawnictwa Gremi Media. Zmianie uległ nie tylko wygląd i układ witryny, ale również całą platforma technologiczna na której jest ona zbudowana, wskazano w materiale.

Gremi Media wydaje “Rzeczpospolitą”, “Parkiet” i ich serwisy internetowe www.rp.pl i www.parkiet.com. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk i KancelarieRP oraz 47% w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here