Naga MarketsHerman Gref, prezes i dyrektor generalny Sberbanku, największego, rosyjskiego, kontrolowanego przez państwo pożyczkodawcy określił kryptowaluty jako “niedojrzałe i przewartościowane”, dodając, że ich olbrzymia popularność wynika z atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych a nie samej technologii, która za nimi stoi.


Jak donosi rosyjska agencja prasowa TASS, Gref podzielił się swoimi poglądami na temat kryptowalut i technologii blockchain podczas publicznego wykładu na początku tego tygodnia w mołdawskiej stolicy, Kiszyniowie.

Ludzie postrzegają kryptowaluty jako szansę na szybkie i łatwe pieniądze, które przyciągają nowych zwolenników krypto-anarchii i tworzą “hype” wokół wirtualnych walut. Jeśli chodzi o technologię blockchain, to nie jest ona jeszcze na tyle dojrzała, aby można ją było nazwać przełomową – powiedział Gref słuchaczom.

Nagła zmiana zdania

Z drugiej strony szef Sberbanku uważa, że ​​sztuczna inteligencja (AI) jest “absolutnym liderem” w obszarze technologii. Gref mówił o tym jako o “nowej energii elektrycznej” i “wykładniczym silniku wzrostu”, dodając, że ta technologia stała się już powszechnie dostępna dla każdego użytkownika, z odpowiednimi umiejętnościami lub bez nich.

Uwagi te mogły być nieprzyjemnym zaskoczeniem dla społeczności kryptowalut, ponieważ Gref był znany jako otwarty zwolennik BTC wśród rosyjskich urzędników, którzy jsą mocno podzieleni w tej kwestii.

W listopadzie ubiegłego roku stwierdził, że kryptowaluty stały się nieodłączną częścią życia codziennego, bez względu na to, jak władze zdecydują się je traktować.. W styczniu tego roku Gref ponownie potwierdził swoje stanowisko, apelując do władz rosyjskich o cierpliwość i tolerancję wobec kryptowalut i technologii blockchain.

“Przed próbą regulacji, konieczne jest utrzymanie normalnego tła wokół technologii blockchain i kryptowalut. Trzeba wytłumaczyć ludziom, że [kryptowaluty] nie przechowują wartości i są teraz bardzo ryzykowne, jak loteria lub kasyno ale mimo to nie powinno być zakazane, ponieważ jest to doskonała nowa technologia, której nikt nie jest jeszcze w stanie pojąć.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułByły trader pozywa RBC na $18 mln
Następny artykułKomentarz giełdowy – Wall Street w odwrocie pomimo wyników
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here