Naga MarketsW swojej najnowszej rekomendacji BNP Paribas przygląda się bliżej ostatnim ruchom EUR i dzieli się z klientami swoimi spostrzeżeniami.


Długoterminowy scenariusz banku oznacza, że to co dobre dla Grecji nie będzie do końca dobre dla samego EUR, które – jak stwierdzono w rekomendacji – na długo jeszcze pozostanie pod presją kupujących. Rekomendacja wymienia kilka detali analizy przeprowadzonej przez BNP:

Te artykuły również Cię zainteresują
  1. Jak stwierdza się w rekomendacji, nerwowość rynków związana z sytuacją w Grecji spowodowała ostatnie spadki – chociażby na EUR/USD. Autorska analiza pozycjonowania przeprowadzona przez BNP stwierdziła, że za ostatnimi ruchami na tej parze stoi istotny wzrost krótkich pozycji na EUR.m12
  2. Rozwiązanie Greckiego impasu z całą pewnością przyniesie wzrost apetytu na ryzyko, stawiając EUR w roli waluty finansującej oraz zachęcający do zakupów tej waluty. To jest zdaniem BNP odpowiedź dlaczego pozytywne rozstrzygnięcie rozmów pomiędzy Grecją a jej kredytodawcami nie jest dobrym rozwiązaniem dla wspólnej waluty. Jak stwierdzono w rekomendacji – bank dostrzega tu możliwość kolejnych spadków EUR.
  3. Jeśli rozmowy z Grecją zejdą na złe tory i sytuacja polityczna w Europie pogorszy się z tego powodu – BNP dostrzega szanse na krótkotrwałe wzrosty, gdy ostatnie krótkie pozycje narażone zostaną na spadek apetytu na ryzyko. Jednak wzrosty te nie powinny trwać długo i w dłuższym terminie EUR nadal powinno zniżkować.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here