Naga MarketsNiezależny badacz rynku cyfrowych walut, Kevin Rooke, szacuje, że firma Grayscale od momentu halving kupiło taką ilość bitcoinów, że przewyższa ona w skali 1,5 liczbę nowowykopanych coinów w ostatnim czasie.

  • Grayscale skupiło przez 6 tygodni bitcoiny w 1,5 razy większej ilości niż wykopano kryptowalut.
  • Ponoć w 2 kw. br. rekord ten ma być pobity.

Grayscale i szał zakupów

Według danych opublikowanych przez niezależnego badacza Kevina Rooke’a, Grayscale kupiło aż 18 910 BTC dla swojego Bitcoin Investment Trust od momentu halvingu. Z kolei od 11 maja wydobyto tylko 12 337 bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ubiegłym tygodniu Rooke oszacował, że Grayscale kupował bitcoiny w tempie równym między 33 proc. a 34 proc. podaży nowych coinów. Wtedy chodziło o zakup 60 762 BTC w ciągu 100 dni.

W odpowiedzi na opublikowany przez Rooke’a tweet, Barry Silbert, założyciel Grayscale, skomentował, że szokiem może być dopiero 2 kw. br.

Poczekaj, aż zobaczysz Q2 – stwierdził.

BTC to nie CBDC i na odwrót

W ostatnim raporcie opublikowanym przez Grayscale firma starała się też skrytykować analogie porównujące bitcoina z walutami cyfrowymi emitowanymi przez banki centralne (CBDC).

CBDC są czasami postrzegane jako synonim lub zamienniki walut cyfrowych, takich jak bitcoin, ale stanowią znaczące odejście od zdecentralizowanych protokołów nieodłącznych w przypadku wielu kryptowalut – czytamy w raporcie.

CBDC próbują ulepszyć infrastrukturę płatniczą, a bitcoin jest próbą uaktualnienia wizji pieniędzy. Jeśli CBDC zyskają przyczepność, mogą w rzeczywistości wzmocnić ofertę wartości dla bitcoina i innych walut cyfrowych – dodają eksperci Grayscale.

Raport odzwierciedla sentyment ekonomisty Johna Vaza, który niedawno powiedział Cointelegraph, że CBDC obejmują „rodzaj akcji odwetowej toczonej przez banki centralne, które nie lubią kryptowalut”.

Cyfrowe waluty banku centralnego prawdopodobnie bardziej polegają na idei śledzenia [przepływu] pieniędzy niż na zapewnianiu [realnych] korzyści [dla klientów] –  zauważył Vaz.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here