Naga MarketsInstytucjonalna platforma inwestycyjna Grayscale kupuje jak na razie co dwa nowo wydobyte Ethery – wszystko w imieniu swoich inwestorów. Do 24 kwietnia firma kupiła 48,4 proc. wszystkich coinów platformy Ethereum wydobywanych od początku 2020 r.

  • Grayscale robi wielkie zakupy Etheru. Okazuje się, że platforma skupuje od początku roku co drugą wykopaną jednostkę kryptowaluty.
  • Mimo tak spektakularnych zakupów firma posiada dopiero 1 proc. Etherów, które są w obiegu.

Wielkie zakupy Grayscale

Grayscale kupiło aż 756 539 ETH od początku tego roku. Ilość ETH wydobyta w tym samym okresie wynosi 1 563 245 ETH, co odpowiada mniej więcej połowie tego, co kupiła platforma.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grayscale’s Ethereum Trust pozwala inwestorom instytucjonalnym kupować papiery wartościowe śledzące wartość Ethereum. Tym samym daje możliwość uzyskać ekspozycję na Ethereum bez konieczności posiadania kryptowaluty. Aby to zrobić, platforma musi jednak przechowywać duże ilości Etheru na swoich portfelach.

Mimo tak dużych zakupów ostatnio, firma w sumie posiada niewiele ponad 1,1 proc. wszystkich Ethereów w obiegu. Nie ma tu zatem mowy o żadnym większym zagrożeniu. Tempo inwestycji jednak imponujące – tłumaczy na swoim profilu na Facebooku magazyn I Love Crypto.

Ryzyko?

Hipotetycznie gdyby firma miała uzyskać 50 proc. krążącej po rynku podaży Etheru, mogłaby zaatakować sieć, cenzurować transakcje i tymczasowo je cofać. Z zaledwie jednym procentem jest jeszcze daleko od takiej możliwości. Innymi słowy, sieć Ethereum nie jest w ogóle zagrożona.

Zastanawiające jest jednak to, dlaczego inwestorzy instytucjonalni tak mocno interesują się Ethereum? Czy wiedzą coś, czego nie wie “ulica”? A może po prostu uznali, że kryptowaluta ma wielki potencjał, może nawet tak duży jak bitcoin?

Warto dodać, że wraz ze zmianami technologicznymi Ethereum dojdzie do zmiany algorytmu kopania ETH. 30 proc. całej podaży Etheru zostanie zablokowane w ramach akcji miningowych. To z kolei przełoży się do powstania sporego szoku podażowego. A ten z kolei musi doprowadzić do wzrostu cen. Może to stąd obecne ruchy dużych graczy?

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here