Naga Markets

Grayscale usunął wzmiankę o ETF Ethereum Futures z dokumentów złożonych w ręce amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Kluczową rolę w tej decyzji mogło odegrać niepewne otoczenie regulacyjne w Stanach Zjednoczonych. Z podobnych planów wycofała się także inna firma zarządzająca aktywami cyfrowymi – Bitwise. 

  • Grayscale wycofało się ze swoich planów związanych z uruchomieniem funduszu ETF typu Ether-Futures
  • Podobnie zachowała się również inna firma zarządzająca aktywami cyfrowymi Bitwise
  • Na decyzje te głównny wpływ mogła mieć niepewność regulacyjna w USA. Amerykańskie SEC wielokrotnie odmawiało zatwierdzenia ETF-ów na BTC i ETH innym przedsiębiorstwom z branży

Grayscale porzuca plany związane z funduszem ETF ETH Futures 

Amerykańska firma zarządzająca aktywami cyfrowymi najwyraźniej wycofała się ze swoich planów dot. uruchomienia funduszu ETF typu Ether-futures. Doniósł o tym m.in. Bloomberg, zauważając, iż Grayscale Investments usunął wzmiankę o takim produkcie w dokumentach złożonych na ręce SEC. W tym samym zgłoszeniu widnieją nadal dwa inne ETF-y, które zamierza uruchomić to przedsiębiorstwo. Obok to samo zrobiła również firma Bitwise. Oba przedsiębiorstwa zrezygnowały ze swoich planów związanych z ETF-ami Ether-futures zaledwie kilka dni po tym, jak ich wnioski o taki produkt wywołały sensację w przestrzeni funduszy giełdowych oraz wśród społeczności kryptowalut. 

Do tej pory zarówno Gryscale, jak i Bitwise nie komentowały zmiany swoich decyzji. Eksperci przypuszczają jednak, że największy wpływ wywarli na te przedsiębiorstwa amerykańscy regulatorzy. Przykładowo SEC niejednokrotnie odrzucał już podobne wnioski dot. ETF-ów na kryptowaluty od innych firm z branży. 

Niepewność regulacyjna i zmienność rynku

Choć dokładne przyczyny zmiany decyzji zarówno ze strony Grayscale i Bitwise pozostają spekulacją, pokazuje to, iż firmy muszą dostosowywać się do zmienności trendów i przepisów. Przedsiębiorstwa te mogły stanąć zarówno w obliczu niepewności regulacyjnej, jak i zmienności rynku. 

Niektórzy zauważyli także, że niedawny kryzys płynności mógł doprowadzić do przyjęcia ostrożnej postawy u wspomnianych zarządzających aktywami cyfrowymi. W obliczu możliwości wystąpienia potencjalnych problemów obie firmy mogły uznać za rozsądne wycofanie się z zamiarów uruchomienia funduszy ETF Ether-futures. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.