Naga MarketsGrayscale Investments, prawdopodobnie największy i najbardziej wpływowy fundusz kryptowalutowy na świecie, opublikował teraz wyniki ankiety przeprowadzonej w zeszłym miesiącu, która mierzyła nastroje społeczne, wiedzę i adopcję dot. bitcoina wśród nowych akredytowanych inwestorów instytucjonalnych.

  • Grayscale Investments zbadało nastroje społeczne, wiedzę i adopcję dot. bitcoina wśród nowych akredytowanych inwestorów instytucjonalnych.
  • Z badania wynika, że potencjał do wzrostów BTC w skali kilku lat jest bardzo wysoki. Bierze się to z faktu, że w BTC inwestują głównie osoby młode.

Grayscale bada rynek BTC

Firma stwierdziła, że ​​62 proc. wszystkich respondentów jest teraz „bardzo zaznajomionych” z bitcoinem i albo już zainwestowało w kryptowaluty, albo chce to zrobić w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grayscale wykazało też, że ​​ponad 83 proc. wszystkich respondentów dokonało inwestycji w kryptowaluty w ciągu ostatniego roku, co wskazuje na to, że waluty cyfrowe są coraz bardziej atrakcyjnym składnikiem współczesnych portfeli inwestycyjnych.

Do tego to pandemia była głównym motorem inwestycji w bitcoina w 2020 roku, a 38 proc. nowych inwestorów na tym rynku przyznało, że zainwestowało swoje środki w BTC dopiero w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Ponadto prawie dwie trzecie badanych stwierdziło, że konsekwencje pandemii COVID-19 były czynnikiem decydującym o ich decyzji.

Młodzi inwestorzy napędzą hossę na BTC

Na podstawie tegorocznej ankiety można oszacować, że rynek potencjalnych inwestorów bitcoina liczy 32 miliony osób. Rok temu było to 21 mln.

Firma dodała:

„W miarę jak rynki kapitałowe doświadczają ciągłej zmienności, a niegdyś silne korelacje między różnymi klasami aktywów zaczęły się rozpadać, wydaje się, że bitcoin zyskuje na popularności, gdyż uczestnicy rynku poszukują inwestycji, które mogą stanowić tzw. bezpieczne schronienie”.

Fundusz zauważył ponadto, że w miarę dorastania nowego, tak zwanego „cyfrowego pokolenia”, popyt na BTC będzie rósł:

„Obecni i potencjalni inwestorzy bitcoina nie osiągnęli jeszcze nawet swoich najlepszych lat jeśli chodzi o zarobki, co w połączeniu z transferem majątku w wysokości 68 bilionów USD, który ma nastąpić w ciągu najbliższych 25 lat, ujawnia potencjalnie ogromną szansę dla tych, którzy widzą potencjał długoterminowych wzrostów na rynku BTC”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here