Naga Markets
Gary-Gensler
Przewodniczący SEC Gary Gensler.

Grayscale, firma zarządzająca cyfrowymi aktywami, złożyła wniosek skierowany przeciw amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (SEC).

Grayscale idzie na noże z SEC

Największy na świecie zarządca cyfrowymi aktywami złożył swoje wstępne oświadczenie prawne w dniu 11 października w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych w Okręgu Columbia. W złożonym dokumencie oznajmiono, że ​​odrzucenie ich wniosku przez SEC jest „arbitralne, kapryśne i dyskryminujące”.

Grayscale powołuje się na fakt, że SEC traktuje ustalanie produktów giełdowych Bitcoin (ETP) ze „szczególną surowością”. Co więcej, fundusz zarzuca Komisji, że w tej sprawie „przekraczając swoje uprawnienia ustawowe”. Prawnicy Grayscale argumentowali, że wcześniejsze fundusze Bitcoin Futures ETF, które zostały w przeszłości zatwierdzone przez SEC, mają ceny generowane w oparciu o te same indeksy, co spot Bitcoin ETF.

Adwokaci firmy są zdania, że SEC nie jest w stanie racjonalnie ocenić, że Bitcoin Futures ETF nie niosą „tego samego ryzyka na tym samym rynku”, co spot Bitcoin ETF. W złożonym dokumencie napisali, że:

Chociaż Bitcoin może być stosunkowo nowym aktywem, kwestia prawna jest tutaj prosta. Komisja naruszyła najbardziej podstawowe wymagania APA, nie uzasadniając znacznie odmiennego traktowania ETP kontraktów terminowych na Bitcoina i wykrywając ETP Bitcoina.

Grayscale powołuje się też na argument, że „test znaczącego rynku”, który przeprowadza Komisja w celu oceny, czy propozycja, by umieścić ETP na giełdzie jest „zaprojektowana w celu zapobiegania nieuczciwym i manipulacyjnym działaniom i praktykom” – jest „wadliwy”.  Co więcej, prawnicy Grayscale zwracają uwagę również, że ten kluczowy test rynkowy dotyczy wyłącznie platform ETP związanych z Bitcoinem. To składania ich do przekonania, że ​​są dyskryminowane.

Grayscale przywołuje dalej argument, że decyzja SEC „szkodzi 850 000 inwestorom, którzy są zaangażowani w Trust posiadając w nim swoje udziały”:

Biorąc pod uwagę, że Komisja nie zatwierdziła Trust do handlu jako ETP na giełdzie, wartość jego akcji nie może ściśle śledzić wartości bazowych aktywów Bitcoin Trust – pozbawiając akcjonariuszy Trustu wartości miliardów dolarów. Po prostu nie ma usprawiedliwienia dla dalszego wyrządzania tak poważnej szkody inwestorom.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWzrost wartości kursu dolara jest w interesie USA, wskazuje Janet Yellen
Następny artykułCena ropy znów w górę. Recesja może wywołać krach, ale OPEC manipuluje rynkiem
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here