Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCBitcoin (BTC) znacznie przewyższył wzrostami tradycyjne aktywa uchodzące za tzw. „bezpieczne przystanie”. Coraz więcej osób zaczyna myśleć o ochronie majątku w czasie eskalacji wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Amerykański zarządzający aktywami cyfrowymi z Grayscale w najnowszym raporcie potwierdza, iż najpopularniejsza kryptowaluta zyskuje dzięki niestabilności geopolitycznej.


Zobacz również: Bitcoin Satoshi Vision zalicza spore wzrosty. Co jest ich powodem?

Bitcoin wyprzedza inne “bezpieczne” aktywa?

W raporcie „Zabezpieczanie globalnego ryzyka płynności za pomocą Bitcoina” Grayscale zauważa, że Bitcoin zyskał 47% w okresie od 5 do 31 maja, w którym nastąpiły nasilone negocjacje między dwoma mocarstwami. Dla porównania następne najlepiej zyskujące aktywo to japoński jen, który zdołał aprecjonować zaledwie o 2,1%.

kurs Bitcoina w piątek 14 6 19
Aktualny kurs Bitcoina

Firma zarządzająca zauważyła także, iż wiele aktywów uległo deprecjacji z powodu toczącego się sporu handlowego; indeks Nasdaq Composite stracił w tym okresie aż 8,7%, co czyni go najgorszym wśród globalnych akcji (choć w tym przypadku znacznie ma również postępowanie antymonopolowe przeciwko Apple,Google i Amazon).

Grayscale odnotował także spadek wartości chińskiego juana ze względu na niepewność lokalnych inwestorów.

Bitcoin odnotowuje silny skok wartości, podczas gdy aktualne ryzyka nie zostały jeszcze w pełni zdyskontowane w innych cenach aktywów – skomentował dyrektor inwestycji i badań firmy Matthew Beck.

Odkrycie firmy potwierdza ogólnie panujące przekonanie, w którym Bitcoin zyskuje na niestabilności geopolitycznej w różnych częściach świata. Wydarzenia takie jak Brexit wydają się wywierać podobny wpływ na cenę kryptowaluty. Przyznanie się do posiadania Bitcoinów jako formy dywersyfikacji jest wciąż rzadkie w przypadku dużych funduszy, jednak w ocenie Grayscale ta sytuacja zmieni się na korzyść BTC w przyszłości.

Mimo, że cykl życia Bitcoina jest wciąż bardzo krótki jako aktywo inwestycyjne, zidentyfikowaliśmy dowody potwierdzające pogląd, że może on służyć jako zabezpieczenie przed globalnym kryzysem płynności szczególnie takim, który powoduje ogromną dewaluację walut fiducjarnych – podsumowuje Beck.

Według aktualnych statystyk rosnąca cena sprawia, że BTC ponownie zyskuje na popularności. Według wyników ankiety przeprowadzonej na Twitterze przez Toma Lee, współzałożyciela Fundstrat, wielu sceptyków, którzy oczekiwali powolnej „śmierci” Bitcoina wyrazi chęć ponownego zaangażowania, gdy cena przebije psychologiczny poziom 10 000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here