Naga MarketsFirma Grayscale Investments wyjaśnia w swoim ostatnim raporcie, że postrzeganie CBDC jako zamiennika bitcoina jest nieprawidłowe. Poza tym wymienia wady cyfrowych walut banków centralnych.

  • Grayscale Investments twierdzi, że CBDC nie powinny być postrzegane jako zamienniki BTC.
  • Eksperci firmy są zdania, że CBDC to jedynie cyfrowe wersje fiatów.

Grayscale: Bitcoin to nowa wersja pieniądza

W ostatnim raporcie Grayscale sugeruje, że CBDC są “uaktualnieniem tradycyjnej infrastruktury płatności cyfrowych”, podczas gdy bitcoin jest ulepszoną wersją samych pieniędzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
CBDC są czasami postrzegane jako synonim lub zamienniki walut cyfrowych, takich jak bitcoin, ale stanowią znaczące odejście od zdecentralizowanych protokołów (…). CBDC próbują ulepszyć infrastrukturę płatniczą, a bitcoin jest próbą uaktualnienia pieniędzy – sugerują eksperci Grayscale.

Autor raportu, dyrektor ds. badań w Grayscale Investments Philip Bonello, wyjaśnił, że CBDC są jedynie cyfrowymi wersjami walut fiducjarnych.

Dodał też, że ​​wprowadzenie CBDC do obiegu wymagałoby modernizacji infrastruktury finansowej.

Z operacyjnego punktu widzenia taka zmiana wymagałaby także nowych praktyk w zakresie polityki i zarządzania na kilku różnych poziomach, w tym nadzoru nad setkami milionów portfeli cyfrowych użytkowników. Oznaczałoby to znaczną zmianę w zarządzaniu kontrolą, przepływem i księgowaniem pieniędzy – powiedział

CBDC a polityka monetarna

– Jeśli bank centralny z powodzeniem zdigitalizuje swoją walutę, nadal będzie w stanie dyktować i realizować politykę monetarną – kontynuuje ekspert. – W przeciwieństwie do tego polityka pieniężna bitcoina jest stała (…).

Dodał, że “bitcoin pozwala każdemu przechowywać i przenosić wartość bez ryzyka cenzury lub zajęcia [środków przez stronę trzecią]. CBDC mogą być cenzurowane, a banki centralne będą nadal kontrolować politykę pieniężną. Z pozoru wydaje się, że dolar cyfrowy może wyprzeć bitcoina, ponieważ obie waluty są cyfrowe, ale w rzeczywistości [e-dolar] nie rozwiązuje głównych problemów [współczesnego rynku finansowego]”.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here