Naga MarketsGrayscale będzie chciał przekształcić GBTC w bitcoin ETFGrayscale Investments potwierdził plan złożenia wniosku o przekształcenie swojego bitcoin trust (GBTC) w fundusz giełdowy typu ETF. “NYSE Arca złoży dokument regulacyjny, aby przekształcić GBTC w ETF” – poinformował przedstawiciel spółki.

  • Grayscale czeka na to jak rozwinie się sytuacja wokół funduszy ETF bazujących na bitcoinowych futuresach, z których pierwszy debiutuje już we wtorek
  • Jeżeli spółka uzna, że amerykański nadzorca czuje się „komfortowo” z nową linią instrumentów, wtedy przekształci swój flagowy fundusz kryptowalutowy w instrument typu ETF
  • GBTC śledzi cenę bitcoina bazując na CoinDesk Bitcoin Price Index (XBX), który agreguje kurs kryptowaluty bazując na średnich wyciąganych z największych światowych giełd
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

GBTC stanie się bitcoinowym funduszem ETF

Firma Grayscale Investments potwierdziła, że przekształci swój flagowy produkt – Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) – w bitcoinowy exchange-traded fund (ETF). Jennifer Rosenthal, dyrektor ds. komunikacji w Grayscale, zatweetowała w poniedziałek:– Dzisiaj z przyjemnością potwierdzam, że Grayscale złoży wniosek o przekształcenie GBTC w ETF, jak tylko pojawi się wyraźna, formalna wskazówka od SEC. Stanowisko Grayscale zawsze było jasne: jesteśmy w 100% zaangażowani w przekształcenie GBTC – i naszej rodziny produktów – w ETF-y, gdy SEC formalnie poinformuje, że czuje się komfortowo z rynkiem kryptowalut

Dyrektor ds. komunikacji w Grayscale dodała, że w SEC zachodzą pozytywne zmiany, w tym zatwierdzenie opartego na kontraktach terminowych bitcoinowego funduszu ETF, który ma rozpocząć handel we wtorek. Bitcoin futures ETF od Proshares będzie handlowany pod symbolem “BITO” na NYSE.

– Gdy tylko pojawią się oficjalne i weryfikowalne dowody na komfort SEC w odniesieniu do bazowego rynku bitcoina – prawdopodobnie w formie bitcoin futures ETF, który zostanie uznany za skuteczny – NYSE Arca złoży dokument zwany, aby przekształcić GBTC w ETF – dodała Rosenthal.

W dniu 18 października całkowita wartość aktywów zarządzanych przez spółkę wynosiła 53,5 mld dol., przy czym GBTC posiadał około 39,77 mld dol.

Oprócz funduszu ProShares w tym tygodniu zadebiutować ma również bitcoin futures ETF firmy Valkyrie, jak wynika z prognoz komentatorów rynkowych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here