Naga MarketsKryptowalutGrayscale, amerykańska firma zarządzająca zasobami cyfrowymi, ma obecnie ponad 3 miliony ethereum o łącznej wartości ponad 12 miliardów dolarów. Wartość zasobów Grayscale ETH gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich 6 tygodni po tym, jak cena kryptowaluty skoczyła o prawie 100% we wspomnianym okresie. Kurs ETH/USD oscyluje w poniedziałek tuż pod poziomem 4000 USD.

Grayscale jest jednym z największych instytucjonalnych posiadaczy bitcoina

Według oficjalnej aktualizacji opublikowanej przez firmę, całkowita wartość zarządzanych aktywów kryptowalutowych Grayscale (AUM) osiągnęła w piątek około 47 miliardów dolarów. Ethereum jest drugim co do wielkości aktywem firmy.Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, jest najcenniejszym zasobem Grayscale, posiadając obecnie BTC o wartości ponad 32 miliardów dolarów. Grayscale jest jednym z największych instytucjonalnych posiadaczy bitcoina. Oprócz ETH i BTC, nowojorska firma ma kilka innych funduszy inwestycyjnych w kryptowaluty, w tym Ethereum Classic Trust, Litecoin Trust i Bitcoin Cash Trust.

Firma rozpoczęła rok 2021 z kryptowalutami o wartości prawie 20 miliardów dolarów. Firma przyspieszyła akumulację ethereum i bitcoina w pierwszym kwartale 2021 roku. W rezultacie łączna wartość zarządzanych przez firmę aktywów cyfrowych przekroczyła w kwietniu 50 miliardów dolarów. Ze względu na korektę rynku kryptowalut w czerwcu i lipcu wartość kryptowalut Grayscale spadła poniżej 30 miliardów dolarów. Jednak od końca lipca firma odnotowała stały wzrost wartości swoich funduszy inwestycyjnych ulokowanych w wirtualne waluty.

Popularność ethereum (ETH) stale rośnie

Rosnąca popularność ETH odgrywa ważną rolę w ostatnim wzroście cen. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez giełdę Gemini, inwestorzy z Singapuru wolą ethereum od bitcoina. Co ciekawe prawie 78% posiadaczy kryptowalut w Singapurze posiada obecnie ETH. Produkty inwestycyjne związane z ETH przyciągnęły łącznie 17 milionów dolarów wpływów instytucjonalnych w ostatnim tygodniu sierpnia 2021 r.

Grayscale odnotował w ciągu ostatniego miesiąca wzrost łącznej wartości swoich zasobów ethereum o prawie 3 miliardy dolarów. Z kolei w drugim tygodniu sierpnia 2021 r. spółka ETH Trust przekroczyła wartość 10 miliardów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | akcje stalprodukt | notowania playway | datawalk giełda | notowania pekao | develia akcje kupno | cena akcji pkp cargo |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here