Naga MarketsFortnite to komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic Games, wydana w formie wczesnego dostępu 25 lipca ubiegłego roku. Gra zawiera tryb współpracy i battle royale. Ten drugi tryb został wydany 26 września 2017 jako samodzielna, darmowa gra – Fortnite Battle Royale. Jak zauważa firma Malwarebytes Labs, która na co dzień zajmuje się zwalczaniem złośliwych oprogramowań na komputerach, wiele graczy Fortnite próbując znaleźć kody do gry stało się ofiarą hakerów, którzy posiedli dostęp do ich licznych danych pod przykrywką kodów m.in. do portfeli kryptowalutowych.


Łatwo połknąć haczyk

Według Christophera Boyda, głównego analityka ds. złośliwego oprogramowania w Malwarebytes Labs odkryli oni złośliwe oprogramowanie ukryte pod nazwą „kodów do gry”, które może kraść dane i kryptowaluty np. Bitcoiny od graczy Fortnite,. Malwarebytes Labs znalazł szkodliwe oprogramowanie wśród filmów na YouTubie oferujących bezpłatne abonamenty i oferty darmowych wersji gry na Androida, zauważył Boyd w swoim poście na blogu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak znalezienie wirusów nie było takie proste. Analitycy z Malwarebytes Labs musieli dokonać szeregu czynności m.in. subskrybować kanał na YouTube, następnie przekierować się na inną stronę, na której była ankieta, po wypełnieniu której możliwe było pobranie „kodów”, które w rzeczywistości były wirusami umożliwiającymi kradzież danych. Poniżej przykłady nazw podejrzanych filmów na YouTubie:

  • New Season 6 Fortnite Hack Cheat Free Download September 2018 / WH / Aimbot/ Undetectable.
  • One was titled, “Fortnite Hack Free Download
  • Fortnite Cheat.

Jeden z filmów został wyświetlony aż 120 892 razy zanim został usunięty za naruszenie polityki spamu na YouTube. Boyd zauważył, że ukrywanie złośliwego oprogramowania pod przykrywką kodów nie jest nową techniką i w dalszym ciągu może spowodować wiele szkód.

Zobacz również: Kryptowaluta Petro stanie się walutą krajową Wenezueli

Kody umożliwiają dostęp do naszych wrażliwych danych

Kiedy wirus znajdujący się w pliku „.exe” zacznie działać w systemie docelowym, wylicza szczegóły zainfekowanego komputera. Następnie wysyła dane za pomocą polecenia POST do pliku, który znajduje się na serwerach w Federacji Rosyjskiej. Wiele danych może zostać w ten sposób skradzionych, ponieważ złośliwe oprogramowanie analizuje m .in. portfele kryptowalut, ostatnie sesje Steam, pliki cookies i informacje o bieżących sesjach przeglądarek. Z kolei plik „readme” reklamuje możliwość zakupu dodatkowych kodów Fortnite za jedyne 80 USD płatne w bitcoinach.

Boyd radzi każdemu, kto chce się pokusić o oszustwo w Fortnite, aby zaniechać tych działań, gdyż są one niewarte nieuczciwego zwycięstwa.

Zobacz również: Bank of America: rynek Blockchain będzie warty 7 miliardów dolarów

– Oferowanie wirusów pod pretekstem kodów do gry jest tak stare jak stary jest świat gier, lecz nigdy ten proceder nie został zaniechany przez cyberprzestępców. W tym scenariuszu, potencjalni oszuści grający na kodach stają się ofiarą swoich nieczystych działań. Wiadomo, że wygrana jest świetna, ale absolutnie nie warto dla niej ryzykować kradzieży wielu ważnych danych osobowych – podsumował Christopher Boyd.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluta Petro stanie się walutą krajową Wenezueli
Następny artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 04-10-2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here