Naga MarketsGracze Call of Duty ukradli kryptowaluty o wartości 3,3 mln USD Call of Duty to gra komputerowa z gatunku first-person shooter osadzona w realiach II wojny światowej, wyprodukowana przez amerykańskie studio Infinity Ward i wydana przez Activision na komputery. Jak informuje FBI, grupa graczy Call of Duty opracowała schemat, który pozwolił im ukraść ponad 3 miliony dolarów w kryptowalutach wykorzystując platformę Augur.


Ukradziono ponad 800 tys. USD używając Tokenów Reputacji

Kilku doświadczonych technologicznie graczy Call of Duty stworzyło kryminalny plan podczas grania w popularną grę online. Zanim amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) podjęło pościg, złodziejom udało im się ukraść kryptowaluty o łącznej wartości co najmniej 3,3 miliona USD poprzez dostęp do portfeli krypto za pośrednictwem telefonów komórkowych swoich ofiar.

Te artykuły również Cię zainteresują
celownikSprawa sięga aż 2016 roku, gdy platforma Augur zawiadomiła FBI, że jej pracownicy i inwestorzy padli ofiarą hakerów. Augur jest to zdecentralizowany rynek prognostyczny, który powstał na bazie Ethereum. Użytkownicy mogą tworzyć własne rynki z wybranymi przez siebie pytaniami. Pozostali wtedy kupują pozytywne bądź negatywne udziały obstawiając wynik posługując się Tokenami Reputacji, aby zostać nagrodzonym za udaną prognozę wydarzeń w prawdziwym świecie.

Zgodnie z oświadczeniem FBI, podejrzani ukradli co najmniej 3,3 miliona dolarów w różnych wirtualnych monetach, w tym Tokeny Reputacji o wartości 805 000 USD, przenosząc je na własne konta za pośrednictwem m.in. Bitcoinów i Ethereum.

Agentom FBI udało się wyśledzić kilku podejrzanych i przeszukali domy dwóch członków gangu w Dolton i Bloomington. Zabezpieczone zostały komputery i telefony komórkowe oraz wszelkie transkrypcje komunikacji online między hakerami. Śledczy stwierdzili, że gang włamał się do ponad 100 telefonów, lecz podejrzani zaprzeczają twierdząc, że ich liczba jest znacznie niższa.

Mężczyzna aresztowany w Bloomington twierdzi, że spotkał członków gangu podczas gry w Call of Duty. Uważa, że gracze zmusili go do wzięcia udziału w nielegalnym procederze, grożąc mu “SWAT” – popularną taktyką zastraszania ludzi, polegającą na wezwaniu policji do domu z fałszywym doniesieniem o przestępstwie. Zamieszany w sprawę uważa się za ofiarę wciągniętą w nielegalne działania pod przymusem.

Zobacz również: Trading Jam poszukuje pokrzywdzonych przez DasCoin

FBI nie złożyło jeszcze formalnych oskarżeń przeciwko podejrzanym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here