Naga MarketsJak sprawdzić czy dana strategia jest na prawdę dobra? Odpowiedź brzmi – testuj ją kilka lat. Każdy nowy inwestor przed przystąpieniem do realnych inwestycji powinien zainteresować się przetestowaniem swoich sił na wirtualnym portfelu akcyjnym – możemy znaleźć kilka portali w polskim internecie, gdzie taka możliwość istnieje. To niewyobrażalnie pożyteczne narzędzie, gdzie możemy bezgranicznie testować swoje najdziwniejsze strategie bez realnej straty. Wtedy wiele rzeczy możesz sobie uświadomić i na spokojnie oswoić się z akcyjnym otoczeniem.

Moje pierwsze kroki stawiałem właśnie na jednym z takich portali i za jego pośrednictwem kupowałem wirtualnie akcje. Trochę czasu upłynęło kiedy poczułem, że umiem wystarczająco dużo żeby zacząć inwestować realne pieniądze. Realne początki również nie były kolorowe, nie wyobrażam sobie jakby to było jakbym zainwestował pieniądze bez “wirtualnego przeszkolenia”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapewne większość z czytających ten wpis jest osobą aktywną zawodowo, która przychodzi do domu po pracy i chce spędzać czas z rodziną. Ja tak mam, ale to się wiąże z tym, że mam coraz mniej czasu na giełdowe inwestycje. Dlatego postanowiłem stworzyć system inwestycyjny, który wymaga jak najmniejszego zaangażowania z mojej strony. Wiedziałem, że musi to być coś z grupy trend followingu a miejsca zakupu i sprzedaży oparłem na metodach Price Action oraz na podstawie mojej subiektywnej ocenie wykresu. Portal dał mi taką możliwość za pośrednictwem gry weekendowej (link 1, link 2). 

Zasady gry weekendowej są banalnie proste: skład (i zaangażowanie) posiadanych akcji możesz modyfikować tylko w weekendy. To jest idealne podejście dla ludzi zabieganych (w tym dla mnie).

To jest zadziwiające, że podążanie za trendem może przynieść takie rezultaty. Wiadomo, mój system inwestycyjny ma również swoje wady ale patrząc na finalne stopy zwrotu jestem w stanie je zaakceptować. Ze 100 000 zł w ciągu ponad sześciu lat zrobiło się 694 000 (na dzień 23-08-2015). A maksymalny wynik mojego portfela był nieco większy i wynosił ponad 744 000 zł. wykres portfelaZdarzały się również lata, kiedy mój bilans roczny był na minusie, co w ogóle mi nie przeszkadzało.

Od początku roku mój wirtualny portfel w grze weekendowej zarobił ok. 27% (stan na dzień 23-08-2015). W ostatnim tygodniu miał następujący skład:skład0823Po przeglądnięciu wykresów na nadchodzący tydzień usunę następujące spółki: RNK, OPF, NET, MSW. Z kwoty pozostałej ze sprzedanych akcji powiększę zaangażowanie w następujących spółkach: KSG i STX. 

W miarę możliwości będę umieszczał wpisy dotyczące zmian w portfelu. A w między czasie polecam wszystkim zastanowienie się, czy Wasze systemy inwestycyjne da się uszczuplić w taki sposób, żeby wymagały od Was mniej poświęcanego czasu.

Pozdrawiam serdecznie.


banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here