Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Już za około osiem godzin w Stanach Zjednoczonych dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca. Mam na tyle szczęścia, że prawdopodobnie uda mi się być we właściwym miejscu o właściwej porze. Jednak zaćmienie Słońca to nie jedyne, wyjątkowe wydarzenie w moim otoczeniu. Na rynku odbywa się prawdziwa Gra o Tron… 


Mowa tu o rynku kryptowalut. Fani serialu stworzonego na kanwie powieści Martina prawdopodobnie wciąż powracają myślami do ostatniego odcinka. Tymczasem, Ethereum nabiera rozpędu który może zakończyć się zmianą na kryptowalutowym podium.

Te artykuły również Cię zainteresują
Scenę na pewno opuścił Steve Bannon, jeden z najbardziej zaufanych doradców Donalda Trumpa. Tym, którzy nie są zapoznani z obecnym otoczeniem Białego Domu spieszę z wyjaśnieniem. Bannon był redaktorem tabloidu, którego głównymi tematami były teorie spiskowe oraz rasizm. Bannon odegrał kluczową rolę w wygranym przez Trumpa wyścigu prezydenckim, lecz w piątek okazało się, że powróci do swojego poprzedniego zajęcia.

Jak się okazało, utrata Bannona pozytywnie wpłynęła na sentyment inwestorów. Piątkowe wzrosty nie wystarczyły jednak by tygodniowa stopa zwrotu z głównych światowych indeksów powróciła powyżej kreski:

Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Ostatni, pełny tydzień sierpnia rozpocznie się… niezwykle wolno. W kalendarzu makroekonomicznym brakuje publikacji, które miałyby realny wpływ na rynkowe momentum.

Ciekawszy wydaje się natomiast koniec tygodnia. W czwartek, piątek oraz sobotę będzie mieć miejsce coroczne sympozjum w Jackson Hole. Pojawią się na nim zarówno politycy, pracownicy sektora bankowego jak również Janet Yellen czy Mario Draghi. Te spotkanie będzie o tyle ważne, gdyż wydaje się, że stoimy na rozdrożu jeżeli chodzi o politykę monetarną.

Handluj społecznościowo i zyskuj dwukrotnie – sprawdź zalety social tradingu na platformie eToro

Z jednej strony, część banków centralnych wyraźnie dąży do zacieśniania polityki monetarnej, podwyżki stóp procentowych oraz ograniczania skupu w ramach programu luzowania ilościowego.

Z drugiej jednak strony niektóre gospodarki wciąż mogą nie być gotowe na taki ruch, a podążanie za innymi może w tym przypadku doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Kryptowalutowa gra o tron

Bitcoin wciąż króluje, jednak jego dominacja wyraźnie topnieje. Zaledwie tydzień temu BTC było odpowiedzialne za 52% kapitalizacji rynku kryptowalut. Dziś jest to jedynie 46%.

Niekochany syn Bitcoina, Bitcoin Cash wydaje się powracać do mainstreamu podwajając swoją wartość w zaledwie kilka dni. Kontrolujące około 13% mocy wydobywczej sieci btc.com ogłosiło w piątek rozpoczęcie wspierania Bitcoin Cash. Oscylujący do niedawna w okolicy 300 USD Cash nagle stał się wart trzykrotnie więcej. Obecnie BCC koryguje.

Ethereum również daje o sobie znać, powracając w wielkim stylu. Ogromna ilość transakcji stoi za wzrostem ETH powyżej dotychczasowego szklanego sufitu na poziomie 300 USD. Wydaje się jednak, że prawdziwa rozgrywka dopiero się odbędzie…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here