Naga MarketsGra Jujubee o tematyce COVID-19, słabo przyjęta przez graczyJujubee, spółka notowana na NewConnct traci w poniedziałek ok. 10% po niezbyt udanej premierze nowej gry, związanej z pandemią koronawirusa. Producent gier, 30 kwietnia poinformował o planach stworzenia nowej gry. Błyskawiczne tempo pracy nad nową produkcją Studia sprawiło, iż gra “COVID: The Outbreak” trafiła do sprzedaży już 29 maja.

  • Nieudany debiut nowej gry Jujubee: “COVID: The Outbreak”.
  • Peak graczy w weekend wyniósł zaledwie 31. 
  • Akcje producenta gier tanieją w poniedziałek o ok. 10% a kurs spada w okolice 7 zł. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa gra Jujubee nie cieszy się popularnością wśród graczy

Premiera nowej gry katowickiej Spółki nie udała się. Produkcja nad “COVID: The Outbreak” trwała zaledwie miesiąc. W sobotę i niedzielę w strategiczną grę Jujubee, grało jednorazowo maksymalnie 31 graczy, co jest bardzo słabym wynikiem. Cena gry wynosi ok. 50 zł. a grę można zakupić przez platformę Steam oraz GOG.

Miesiąc temu Spółka poinformowała, że część przychodów pochodzących z platformy Steam ze sprzedaży nowej gry, przeznaczy na rzecz fundacji CEPI (The Coalition for Epidemic Preparedness Innovations). Premiera nowej gry o koronawirusowej tematyce skutkowała przesunięciem innej produkcji: “Dark Moon” o kilka miesięcy.

Zobacz również: Nissan zamyka filię w Hiszpanii. Pracę straci 20 tys. pracowników

Walory Jujubee spadły do poziomu sprzed premiery nowej gry

Inwestorzy szybko zareagowali na słabą sprzedaż gry. W poniedziałek rano walory Jujubee tanieją o ok. 10 % a kurs oscyluje w granicach 7,1 zł. przy obrotach przekraczających 1,5 mln zł. Samo otwarcie przyniosło jednak jeszcze większy spadek. Kurs wyniósł 6,88 zł co wiązało się z kilkunastoprocentowym spadkiem.

Kurs akcji notowanego na NewConnect producenta gier szybko wrócił do poziomów z końca kwietnia sprzed informacji o premierze nowej gry. Patrząc jednak szerzej, akcje Jujubee bardzo mocno drożały w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jeszcze w grudniu, za 1 walor Spółki płacono 2,5 zł, zatem w ciągu pół roku można było pomnożyć zainwestowany kapitał aż 3-krotnie!

Obecnie zarówno na parkiecie GPW jaki i NewConnect panuje moda na spółki z branży gamingowej. Kolejne firmy poprawiają historyczne rekordy, co skutkuje mocnymi wzrostami indeksu WIG-Games.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here