Naga MarketsGPW zdominowały niedźwiedzie. WIG spadł o 0,6 proc. mBank z największą stratą, a Lotos przewodził wzrostomDruga sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zakończyła się przewagą niedźwiedzi, ponieważ wszystkie ważne indeksy traciły. Jednocześnie na polskiej giełdzie zakończył się miesiąc czerwiec oraz II kw. 2020 roku. WIG 20 spadł dziś o 0,6 proc. i nadal porusza się tuż ponad ważnym obszarem wsparcia. Największy, ponad 3,5-procentowy spadek w indeksie blue chipów zaliczył mBank. Wzrostem może się natomiast pochwalić Lotos, który zostanie przejęty przez PKN Orlen, na co zgodę ma wyrazić Komisja Europejska.

  • We wtorek WIG 20 stracił 0,6 proc.
  • Spadkom przewodził mBank
  • Zyskiwało 8 spółek, a najmocniej Lotos, który ma zostać przejęty

Lotos liderem wzrostów na koniec miesiąca

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 na wartości traciło 12, a zysk odnotowało 8 spółek. Największy spadek zaliczył mBank tracąc na koniec dnia 3,52 proc. Ponad 2-procentową stratę notowały także spółki Cyfrowy Polsat, Santander Polska oraz LPP. Po “zielonej stronie” mocy brylował Lotos ze wzrostem kursu o 1,69 proc. do poziomu 60 złotych za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Na zachowanie rynku wpływ miało globalne czekanie na comiesięczne dane z rynku pracy w USA, które tym razem wyjątkowo pojawią już w czwartek. Po zachowaniu giełd bazowych można wnioskować, iż gracze nie chcą wyprzedzać wydarzeń, słusznie zakładając, iż dane amerykańskiego Departamentu Pracy są najważniejszym wydarzeniem początku lipca. Z lokalnych zmiennych do odnotowania jest kolejny dzień zwyżek ceny akcji spółki Lotos, która drożeje po informacji, iż Komisja Europejska wyrazi zgodę na przejęcie przez PKN Orlen – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Akcje mBanku wybijają z wąskiej konsolidacji

Przez poprzednie 10 sesji notowania akcji mBanku poruszały się bokiem bez wyraźnego kierunku. Dziś natomiast nastąpiło wybicie w dół z tego zakresu, co otwiera drogę spadkom w kierunku kluczowego wsparcia blisko 183 zł.

W potencjalne drodze na południe niedźwiedzie będą się jednak musiały jeszcze zmierzyć z lokalnym obszarem wsparcia między 220 a 225 zł. Kluczowy opór pozostaje w okolicach poziomu 260 zł.

mBank – wykres dzienny

WIG 20 ponownie utknął w zakresie

Notowania indeksu polskich blue chipów rosły przez miesiąc po ustanowieniu koronawirusowego dołka w połowie marca. Następnie cena przez niemal 1,5 miesiąca poruszała się w konsolidacji.

Wybicie w górę zaprowadziło w czerwcu kurs do maksimów przy 1856,66 i od tego czasu cena znowu uwięziona jest w zakresie. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w rezultacie ubiegłotygodniowego odbicia kurs ponownie wrócił do dolnego ograniczenia konsolidacji w okolicach 1740.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
WIG 20 – wykres dzienny

Wynik re-testu wspomnianego wyżej wsparcia może dać ewentualne wskazówki, co do dalszego kierunku ruchu notowań. Jeśli cena pozostanie w konsolidacji, naturalny cel stanowić będzie obszar oporu przy 1850. Alternatywnie, wybicie w dół otwierałoby drogę do wsparcia w okolicach 1670.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here