Naga Markets

GPW zawiesiła notowania IGS na żądanie KNF; spółka zapowiada wniosek o odwieszenieWarszawa, 22.09.2022 (ISBnews) – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła notowania akcjami spółki Intelligent Gaming Solutions (IGS) na rynku NewConnect, na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała GPW. Zarząd IGS w swoim oświadczeniu zapowiedział skierowanie do KNF wniosku o odwieszenie obrotu akcjami.

W związku z żądaniem zgłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie art. 78 ust. 3 w zw. z art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Zarząd Giełdy postanawia zawiesić obrót akcjami spółki Intelligent Gaming Solutions S.A., oznaczonymi kodem ‘PL2INTC00018’. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia” – czytamy w uchwale.KNF wcześniej poinformowała, że z upoważnienia Komisji 22 września br. skierowano do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki Intelligent Gaming Solutions. Powodem zawieszenia są okoliczności, z których wynika, że obrót tymi akcjami jest dokonywany w warunkach wskazujących na możliwość naruszenia interesów inwestorów, wskazała Komisja.

Zarząd IGS w swoim oświadczeniu stwierdził, że “spółka nie dysponuje żadnymi innymi informacjami w przedmiotowej sprawie”.

Powodem zawieszenia w rozumieniu Komisji Nadzoru Finansowego były okoliczności, z których wynika, że obrót akcjami był dokonywany w warunkach wskazujących na możliwość naruszenia interesów inwestorów. Jednocześnie zarząd Intelligent Gaming Solutions S.A. informuje, że skieruje do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o odwieszenie obrotu akcjami spółki oraz pełną współpracę w celu wyjaśnienia sytuacji” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesa Piotra Międlara.

Zarząd IGS podkreślił, że “spółka prowadzi normalną działalność operacyjną”.

Celem zarządu Intelligent Gaming Solutions S.A. jest szybkie wyjaśnienie sprawy z Komisją Nadzoru Finansowego oraz dalsze prowadzenie działań, których celem jest generowanie wartości dla akcjonariuszy spółki, w tym również odwieszenie obrotu akcjami. Spółka deklaruje pełną współpracę z organem nadzoru w celu jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy” – napisano też w oświadczeniu.

Intelligent Gaming Solutions (IGS, w trakcie przekształcenia na Milisystem) to podmiot z branży obronności i strzelectwa.

XTB

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here