Naga MarketsGPW zatwierdziła Dokument Informacyjny Atomic Jelly. Producent i wydawca gier wideo niedługo zadebiutuje na NewConnectGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki Atomic Jelly i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu w alternatywnym rynku NewConnect akcji producenta i wydawcy gier komputerowych. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.582.500 akcji zwykłych na okaziciela serii A o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Rolę autoryzowanego doradcy pełni ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

Atomic Jelly S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo

– Z satysfakcją informuję, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Atomic Jelly. Tym samym nasza spółka jest coraz bliżej debiutu na NewConnect. Aktualnie ustalamy pierwszy dzień notowań. Liczymy na dołączenie do grona spółek publicznych już w lutym. Debiut z pewnością będzie istotnym krokiem w rozwoju naszego studia – informuje Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly SA.
W procesie upublicznienia Atomic Jelly spółkę wspiera Autoryzowany Doradca ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

Te artykuły również Cię zainteresują
Studio z grupy PlayWay produkuje i wydaje gry wideo z gatunku symulatorów. Aktualnie spółka koncentruje się na dwóch produkcjach, których premiery odbędą się jeszcze 2021 roku. Mowa o Space Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. Pierwszy tytuł to symulator kosmicznego mechanika skoncentrowany na naprawie promów i stacji kosmicznych. Akcja gry odbywa się w kosmosie na orbitach Marsa, Ziemi i Księżyca. Atomic Jelly pełni przy tym projekcie rolę wydawcy, producentem gry jest Tomas Jelonek Studio. Truck Mechanic: Dangerous Paths to gra łącząca w sobie kilka gatunków. Jest to zarówno zaawansowany symulator mechanika samochodowego, ale i gra eksploracyjna z rozbudowanymi wątkami fabularnymi, w której gracze mają za zadanie pokonać niebezpieczne drogi Ameryki Południowej. – Wishlisty tytułów budują się dynamicznie. Liczymy na dalsze zainteresowanie naszymi grami. Staramy się dopracowywać w nich każdy szczegół, aby efekt końcowy był zadowalający dla odbiorców. – mówi prezes zarządu Atomic Jelly SA.

W 2019 roku w ramach kampanii crowdfundingowej spółka pozyskała od inwestorów 2,4 mln zł. – Staramy się na bieżąco rozwijać naszą działalność. Aktualnie na zaawansowanym etapie mamy kilka bardzo dobrze dopracowanych i obiecujących preprodukcji. Produkcje będą stopniowo prezentowane już w pierwszej połowie tego roku. – dodaje Bartosz Rakowski.

O Spółce:

Atomic Jelly S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Celem spółki jest produkowanie i wydawanie oryginalnych gier na komputery, a w przyszłości także tworzenie i wydawanie portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe, tj. PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Studio jest producentem 303 Squadron: Battle of Britain oraz Project Remedium. Atomic Jelly pracuje nad Truck Mechanic: Dangerous Paths. To gra hybrydowa łącząca w sobie kilka gatunków. Spółka ma także doświadczenie w wydawaniu gier. W 2019 roku nabyła prawa do gry Space Mechanic Simulator. Premiera tytułu zaplanowana jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Gry Atomic Jelly S.A. są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, która jest jednym z największych dystrybutorów gier na świecie, czy też GOG, Humble Store, Fanatical oraz w modelu dystrybucji fizycznej, poprzez tzw. „sprzedaż pudełkową” w popularnych sklepach.

Głównym akcjonariuszem spółki jest PlayWay S.A.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here