Naga MarketsGiełda Papierów Wartościowych – spółka podzieliła się podczas środowej sesji swoimi wynikami za ostatni kwartał ubiegłego roku. Giełda odnotowała w tym okresie 11,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 37,14 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 31,73 mln zł wobec 44,79 mln zł zysku rok wcześniej, a przychody sięgnęły 80,27 mln zł wobec 88,46 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki za cztery kwartały możemy się spodziewać około 119,33 mln zł zysku za cały rok oraz 336,08 mln zł przychodów. Są to wyniki słabsze niż rok temu, zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym.

Mimo tego, spółka zapowiedziała podtrzymanie polityki dywidendowej i w tym roku dywidenda ma być nie niższa niż 2,40 zł na akcję. Przy obecnej wycenie dałoby to około 6,5% stopę dywidendy czyli całkiem solidnie na tle poprzednich lat. Na wykresie mamy czytelną strefę oporu przy 37-38 zł, która zatrzymała wzrosty, jednak pierwsza reakcja podażowa słabła w kolejnych godzinach. Daje to szanse na przełamanie oporu w przyszłości. Najnowsza rekomendacja z połowy stycznia, zakłada wzrost ceny do 47,82 zł czyli znacznie powyżej obecnych poziomów.

Te artykuły również Cię zainteresują
gpw


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here