Naga Markets  • Wypełniając misję wspierania rozwoju polskich spółek, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wraz z Fundacją GPW przygotowały bezpłatny program szkoleniowy „PPK – inwestowanie przez całe życie”
  • Program jest dedykowany kadrze zarządzającej oraz osobom odpowiedzialnym za wdrożenie PPK w przedsiębiorstwie, w tym również przedstawicielom związków zawodowych
  • Baza kadry szkoleniowej to doświadczeni eksperci Fundacji GPW, którzy od wielu lat prowadzą wykłady w ramach programu „Szkoły Giełdowej”

W związku z wejściem w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wraz z Fundacją GPW przygotowały program szkoleniowy „PPK – inwestowanie przez całe życie”. Podczas szkoleń osoby mające wpływ na wdrożenie PPK w przedsiębiorstwie, zarządy spółek oraz związki zawodowe uzyskają praktyczne informacje, dzięki którym będą mogły sprawnie utworzyć program zapewniający pracownikom nowe możliwości gromadzenia środków na emeryturę. Szkolenia poprowadzą doświadczeni eksperci Fundacji GPW, którzy od wielu lat działają jako wykładowcy w ramach programu „Szkoły Giełdowej”.

– Chcemy aktywnie wspierać Polski Fundusz Rozwoju w procesie edukacji i zachęcania pracodawców do organizowania Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) dla zatrudnionych. Jako Giełda, chcemy w nowoczesny sposób tłumaczyć, jak działa rynek kapitałowy. Mając tę wiedzę, pracownicy ocenią, jak środki zainwestowane w notowane spółki realnie przełożą się na ich emerytury w ramach PPK. – powiedział Marek Dietl, prezes GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Program szkoleń przeprowadzanych w ramach inicjatywy „PPK – inwestowanie przez całe życie” zakłada realizację następujących zagadnień:

  • czym i dla kogo jest PPK?
  • główne założenia Programu;
  • jak wdrożyć PPK w firmie?;
  • praktyczne aspekty obsługi PPK w przedsiębiorstwie;
  • obowiązki i procedury po stronie pracodawcy wynikające z wdrożonego Programu PPK;
  • inwestowanie środków zgromadzonych na indywidualnych kontach pracowników.

Cykl bezpłatnych szkoleń w ramach programu prowadzony będzie do 15 listopada 2019 r.  Przewidywany czas każdego szkolenia wynosi do 4 godzin. Pierwszy etap programu szkoleniowego kierowany jest do firm zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Więcej informacji na temat programu można uzyskać pod adresem: ppk@gpw.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here