Naga MarketsGPW zaprasza na Dzień Edukacji FinansowejFundacja GPW po raz pierwszy organizuje wydarzenie o nazwie Dzień Edukacji Finansowej, kierowane do szerokiej grupy odbiorców zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu finansów osobistych i inwestowania. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW przedstawia Dzień Edukacji Finansowej

Wydarzenie odbędzie się w formule online w dniu 14 października br.W programie Dnia Edukacji Finansowej znajdą się liczne warsztaty i wykłady dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, ale także szerzej – z zarządzaniem finansami osobistymi, kształtowaniem postaw przedsiębiorczych, czy cyberbezpieczeństwem. Uwagę poświęcimy również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, a także problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.  

Podczas debaty pt. „Wyzwania dla edukacji finansowej Polaków oraz instytucji rynku kapitałowego” przyjrzymy się stanowi kompetencji finansowych Polaków, poszukamy przyczyn niedostatków w tym zakresie oraz postaramy się zdefiniować metody zapobiegania im. W programie wydarzenia nie zabraknie także informacji o projektach z zakresu edukacji ekonomicznej.

Program wydarzenia został podzielony na moduły kierowane do różnorodnych grup odbiorców:

  •  studentów i początkujących inwestorów,
  •  nauczycieli  i rodziców,
  •  dorosłych i  seniorów.

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy licznych ekspertów oraz przedstawicieli partnerów i organizacji zajmujących się problematyką szerokiej edukacji finansowej społeczeństwa, dla których działania z tego zakresu są wpisane w misję i cele statutowe tych organizacji.

– Zdajemy sobie sprawę ze szczególnej roli edukacji finansowej społeczeństwa, czego wyrazem jest wielość projektów prowadzonych przez warszawską giełdę i Fundację GPW, w tym m.in. Szkoła Giełdowa, program Go4Poland czy Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – mówi Członek Zarządu GPW Izabela Olszewska. – Jednak aby działania na rzecz edukacji finansowej miały większy zasięg i efekt, konieczna jest współpraca między zajmującymi się nią instytucjami. Chęć kooperacji w tym zakresie widać, gdy popatrzymy na długą listę Patronów i Partnerów ogólnopolskiego Dnia Edukacji Finansowej. To dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia osób pracujących w tych instytucjach powstało to szczególne wydarzenie – podkreśla.

Realizację Dnia Edukacji Finansowej dofinansowano z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów, Komisja Nadzoru Finansowego oraz  Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem głównym wydarzenia jest PKN ORLEN. Partnerami Dnia Edukacji Finansowej są: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, PFR Portal PPK, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Warszawski Instytut Bankowości, CFA Society Poland, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, Biuro Maklerskie mBanku oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rzeczpospolita i Gazeta Giełdy Parkiet, Polska Agencja Prasowa, RMF oraz dlaStudenta.pl.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda selvita | wartość pln | cena akcji oncoarendi | kurs rubla prognozy 2021 | gpw azoty | dolar amerykański | notowania giełdowe pgnig |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here