Naga Markets

GPW zakłada testowanie technologii rynku Private Market od IV kwartałuWarszawa, 05.07.2022 (ISBnews/ ISBtech) – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zakłada testowanie technologii rynku Private Market od IV kwartału, poinformował ISBtech dyrektor działu Private Market Adrian Kutnik.

W IV kwartale planujemy spore testy, zarówno technologiczne, jak pod względem funkcjonalności. Testy będą zarówno wewnętrzne i zewnętrzne na ograniczonej liczbie uczestników w formule niekomercyjnej” – powiedział ISBtech Kutnik.Dodał, że GPW ma już partnerów, którzy zadeklarowali wzięcie udziału w projekcie i dostarczenie dział sztuki do docelowej tokenizacji.

“Wyzwania są spore, ponieważ robimy taki projekt jako pierwsi. Musimy wiele rzeczy zrealizować sami. Jest mała szansa, że w tym roku nastąpi prawdziwa, pełnoskalowa tokenizacja” – dodał dyrektor.

Jak wskazał podczas konferencji o Private Market, rynek zaoferuje docelowo podzielne tokeny dzieł artystów od orientacyjnie ponad 1 mln zł.

“Jesteśmy w stanie zapewnić temu obrotowi transparentność, emisję publiczną i obrót na rynku wtórnym. Pod każde dzieło byłby tworzony dokument informacyjny – biała księga i depozyt w standardzie muzealnym. Widzimy szansę tokenizacji dla wielu aktywów niefinansowych, ale najpierw chcemy potwierdzić biznesowo platformę z rynkiem sztuki” – podsumował dyrektor.

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Sebastian Gawłowski

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | gpw azoty | kryptowaluty kursy | dolar kurs online | aktualny kurs dolar australijski euro | orange giełda | notowania ten square games |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here