Naga Markets

GPW z wyczekiwanym odbiciem. CCC może wyemitować do 14 mln nowych akcji Piątkowa sesja przyniosła odbicie na krajowym rynku. Po wielu dniach rekordowych spadków, polskie indeksy WIG i WIG20 były liderami wzrostów zarówno wśród europejskich, jak i światowych rynków (wzrosły odpowiednio o 3,27% i 4,17%). Najważniejsze zagraniczne indeksy zakończyły sesję również na zwyżkach: amerykański Dow Jones wzrósł o 1,19%, a S&P500 o 1,53%. Sesja „kolorowała się na zielono” także w krajach Europy Zachodniej: wzrastały niemiecki DAX (+1,43%), francuski CAC40 (+1,41%) czy brytyjski FTSE (+1,23%).

WIG 20 napędzamy wzrostami na CCC i KGHM

W piątek żadna ze spółek z grona blue chipów nie zakończyła sesji na spadku. Największy wzrost odnotował CCC (+9,01%) i KGHM (+8,3%), który byłem też liderem pod względem wielkości obrotu. Najsłabiej, choć również na plusie, wypadły DINO (+1,8%) oraz LPP (+2,0%). Pod względem sektora najwyższy wzrost zanotował WIG-Górnictwo (+7,6%).Z najważniejszych informacji ze spółek, jakie napłynęły już po zamknięciu piątkowej sesji na GPW: producent i sprzedawca obuwia, spółka CCC, może wyemitować do 14 mln akcji imiennych na rzecz głównego akcjonariusza (spółki Ultro) z ceną emisyjną 35,16 zł (w piątek.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

CCC zakończyła sesję przy kursie 37,80 zł). Swoje plany uzasadnia trudnością z pozyskiwaniem kapitału w obecnej niepewnej sytuacji rynkowej. Spółka z grupy Wirtualna Polska Holding S.A. zawarła transakcję kupna 100% akcji węgierskiej spółki Szallas za 72 mln euro. Firma ta jest właścicielem platformy do rezerwacji zakwaterowania. Na Węgrzech, w Czechach, Polsce, Rumunii i Chorwacji posiada prawie 90 tys. obiektów noclegowych.

Polskie Ministerstwo Finansów opublikuje dzisiaj dane o Państwowym Długu Publicznym za II kwartał bieżącego roku. Z ciekawych komunikatów spodziewać się również można podania do wiadomości wielkości produkcji przemysłowej Wielkiej Brytanii za lipiec br.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu cena akcji | enea akcje notowania | cena akcji kghm | mbank kurs akcji | kurs akcji xtb | kurs złotówki | blik co to |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin uspokaja swój rajd przed aktualizacją sieci Ethereum i danymi z USA
Następny artykułGaming Factory rozszerzył swój model biznesowy o segment gier NFT
Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here