Naga MarketsUrna do wyborówWielkimi krokami zbliżamy się do wyborów parlamentarnych. Jaki wpływ mogą mieć na giełdę? Czy sektory, które dotychczas znajdowały się pod presją podaży, to dobry pomysł na inwestycje? I czy spowolnienie w Niemczech wpłynie bardziej na polską gospodarkę oraz notowania akcji spółek znajdujących się na GPW niż samo niedzielne głosowanie? Na te pytanie Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com odpowiada w najnowszym odcinku przeglądu rynku akcyjnego dla Comparic24.tv.


WIG20 czeka na wyniki wyborów. Brak dominacji Prawa i Sprawiedliwości (PiS) pozwoli na rozluźnienie?

Według środowego sondażu IBRiS, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wynosi ponad 44%, dla Koalicji Obywatelskiej 22,7%, Lewica w wyborach uzyskałaby 13,8%, a PSL 6,2%, a poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja. Sondaże innych agencji pokazywały jednak wyniki w przypadku PiSu zbliżone 50%, co budzi wśród inwestorów obawy uzyskania konstytucyjnej większości i rozpoczęło okres nerwowego wyczekiwania na polskim parkiecie. W efekcie WIG20 stanął praktycznie w miejscu i silniejsze ruchy mogą pojawić się dopiero w poniedziałek, kiedy będzie przetrawiać wyniki wyborów powszechnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W momencie gdy sondaże oddalają się jednak od granicy zapewniającej jednej partii samodzielne rządy, sytuacja powinna się uspokajać, zapewniając mniejszą koncentrację władzy i bardziej demokratyczny układ parlamentu.

WIG20 w przypadku braku większości konstytucyjnej na koncie PiSu powinien odreagowywać wzrostowo (…) Niepewność z pewnością nie sprzyja wzrostom, a dodając do przedwyborczej niepewności również konflikt Turcji i Syrii, otrzymujemy gotowy scenariusz blokujący aprecjację” – wyjaśnia Marcin Tuszkiewicz.

Alior z szansą na odreagowanie w stronę 38-39 zł, Budimex ruszy w kierunku 144 zł?

Zdaniem Marcina Tuszkiewicza jednym z walorów, który może skorzystać na ustaniu rynkowej niepewności będą akcje Alior Banku, który testuje w tym tygodniu historyczne minima na wysokości 33 złotych. Ewentualne zatrzymanie spadków i odbicie korekcyjne mogłoby pozwolić na dojście w okolice pierwszego ważnego oporu, który wyznaczają minima z końcówki sierpnia, w strefie 38-39 zł.

Musimy pamiętać, że Alior cały czas znajduje się w trendzie spadkowym i jedyne na co rynek może liczyć w pierwszym momencie to korekta wzrostowa. Z drugiej strony, wszystko co najgorsze dla Alior Banku miało już najprawdopodobniej miejsce, co może sprzyjać ewentualnemu odbiciu” – komentuje Tuszkiewicz.

Właściciel Squaber.com zwraca również uwagę na reakcję akcji Budimexu na wysokości strefy popytu, która skutecznie blokuje spadki poniżej poziomu 126-124 zł. Jego zdaniem na wykresie tworzy się układ odwróconej głowy z ramionami, dzięki któremu inwestorzy mogą celować między innymi w maksima z lipca na wysokości 139 złotych lub w szczyty wrześniowe na 144 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here