Naga MarketsGPW z rekordem obrotów i ponad 100 tys. transakcji na akcjach CD ProjektAkcje CD Projekt w trakcie poniedziałkowej sesji traciły ostatecznie 7,6%, zamykając się poniżej poziomu 300 złotych, dzienne minima były rysowane jednak niemal 60 złotych niżej. Jak przyznaje Michał Palaczyk ze Squaber.com, za inwestorami dramatyczna sesja na akcjach CDR, która przyniosła 100 tys. transakcji oraz 1,5 mld zł obrotu tylko na tej jednej spółce. Łącznie na szerokim rynku obroty wynosiły 2,5 mld zł, co pozwoliło wygenerować historyczny rekord aktywności.

  • Podczas audycji Sygnały Dnia na antenie Comparic24.tv prowadzący zadaje pytanie, czy paradoksalnie nie była to „fantastyczna sesja” na GPW
  • Oprócz notowaniom CD Projekt przygląda się również innym walorom polskiej giełdy
  • Omówione zostały między innymi akcje Amrest oraz Kernel, które mogą być potencjalną inwestycją na przełomie 2020 i 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje CD Projekt spadły poniżej poziomu 300 zł. Są na poziomach z marca

Podczas marcowych, pandemicznych dołków, akcje CD Projekt osuwały się w okolice 200 złotych. Poniedziałkowe zamknięcie znalazło się na poziomach o 100 złotych wyższych, jednak pokrywających się jeszcze z częścią minimów z tego samego okresu. W kluczowym momencie sesji CDR tracił ponad 20%, ostateczne zamknięcie na poziomie niespełna 300 złotych mocno złagodziło więc przynajmniej część spadków.

Zdaniem Palaczyka, polska giełda – a konkretniej indeks WIG20 – wygląda obecnie o wiele ciekawiej od strony technicznej niż na przykład S&P 500. Układy świec spadkowych z ostatnich z dni mogą przypominać formacje techniczne w formie „trzech czarnych kruków”.

Zwróciłbym uwagę jednak na wyraźne podbicia i długie dolne knoty, które są odpowiedzią branży bankowej, czy też Allegro na spadki napędzane przez CD Projekt. Ruch wzrostowy obserwowany od listopada związany był z umocnieniem się złotówki do dolara i opatrzony był sporymi obrotami – komentował Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułScope Fluidics ma warunkową decyzję EPO o przyznaniu patentu dla BacterOMIC
Następny artykułDolar stabilny we wtorek, kurs euro (EUR/PLN) spada do 4,43 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here