Naga MarketsSiedziba główna GPWGPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Akcjonariusze spółki postanowili przeznaczyć na dywidendę kwotę niemal 133,5 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 3,18 zł na akcję.

“Wysokość dywidendy przypadająca na jedną akcję wynosi 3,18 zł. Liczba akcji objętych dywidendą wynosi 41 972 000. Jednocześnie ZWZ GPW ustaliło dzień dywidendy na 19 lipca 2019 r. oraz dzień wypłaty dywidendy na 2 sierpnia 2019 r.” – dodano w komunikacie.

Wskaźnik wypłaty dywidendy wyniesie 72,7% zysku skonsolidowanego skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją na półmetku poniedziałkowej sesji o ponad 1%. Na razie wykres wygląda pozytywnie, mamy próbę wybicia z trwającej ostatnio bardzo wąskiej konsolidacji. Jeżeli wybicie dojdzie do skutku, cena powinna rosnąć w okolice 42 zł.

gpw
źródło xStation 5

Czytaj także: Ultimate Games wyda symulator… księdza egzorcysty. Notowania w łagodnej korekcietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara kosztuje 3,80 zł. Dokąd zmierzają notowania Forex?
Następny artykułKurs funta dociera do 1,25800 USD. Para GBB/USD na wsparciu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here