Naga MarketsGiełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie zaprezentowała uruchomioną w ramach Private Market platformę crowdfundingową Raisemana. Tworzą ją dwie poznańskie firmy: notowana na rynku NewConnect Codeaddict (wcześniejsza nazwa to Bit Evil) oraz INC z głównego rynku GPW i ma ona umożliwić twórcom gier pozyskiwanie finansowania na produkcję swoich tytułów w zamian za tokeny cyfrowe, działających w oparciu o technologię blockchain oferowane przez te spółki.

Inwestorzy w zamian za pieniądze otrzymają tokeny

Prezes GPW, Marek Dietl przyznał, że Raisemana to pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market, która docelowo ma być platformą obrotu wtórnego aktywami cyfrowymi w formie tokenów.

– Ta platforma uzupełnia ofertę dla spółek, które są na zbyt wczesnym etapie, by wejść na rynek NewConnect czy GPW – ocenił prezes dodając, że jest ona wehikułem marketingowym pozwalającym nie tylko pozyskiwać finansowanie, ale również użytkowników konkretnej inicjatywy, co powinno przełożyć się na zwiększone zasięgi i w związku z tym na zwiększono przychody.

Będąc już przy przychodach warto zwrócić uwagę, iż tokeny cyfrowe, które uczestnicy zbiórek będą otrzymywali za wsparcie poszczególnych projektów, będą uprawniały do udziałów w przychodach ze sprzedaży gry (przez określony czas) oraz innych benefitów, takich jak np. dostęp do wczesnych wersji gry.

Kamil Stanek, prezes Raisemana przyznał, że pierwsze wpłaty na konta osób wspierających produkcję gry mają być realizowane po trzech miesiącach od premiery tytułu.

Prezes Dietl dodał także, że docelowo tokeny mają być również przedmiotem handlu pomiędzy użytkownikami Raisemana. Zastrzegł on jednak, że tokeny te nie będą instrumentami finansowymi, a jedynie cyfrową reprezentacją umowy pomiędzy wspierającym i producentem gry.

To co wyróżnia zbiórki crowdfundingowe organizowanie przez platformę Raisemana od znanych dotychczas zbiórek, to wspieranie konkretnych projektów a nie całych spółek stojących za nimi. Inwestorzy mogą wesprzeć finansowo produkcję konkretnego tytułu, a nie całą działalność danej spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) wynosi 4,63, dolar (USD/PLN) 4,00
Następny artykułGPW: Allegro ma szansę znaleźć się w WIG20 już 3. dnia po debiucie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here