Naga Markets

– Dla inwestora indywidualnego jest najtrudniej wejść w bezpośrednią interakcję z rynkiem. Większość spotkań skierowana jest do inwestorów instytucjonalnych. Ten indywidualny nie zawsze ma możliwość skonfrontowania swojego wyobrażenia inwestorskiego z analitykami czy szefami spółek giełdowych. Stąd takie spotkania jak Konferencja WallStreet w Karpaczu. W tym roku spotkaliśmy się już po raz 27 – mówi Jarosław Dominiak prezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w rozmowie z ISBnews.TV

Polska wciąż nie odkryła swojego potencjału

– Od wielu lat widzimy wzrost zainteresowania inwestowaniem, ale z drugiej strony widać coraz większą dezorientację na rynku. Mieliśmy wiele kłopotów choćby pod postacią pandemii – dodaje Dominiak.Problemy indywidualnych inwestorów.

– Wiodące kwestie, które niepokoją inwestorów to brak poszanowania ich praw na rynku kapitałowym, wysoki relatywnie koszt funkcjonowania inwestora indywidualnego na rynku kapitałowym, brak płynności oraz brak nowych okazji do inwestowania, bo więcej spółek dziś opuszcza parkiet niż się na nim pojawia – dodaje Jarosław Dominiak.

– Dziś dzięki cyfryzacji dla młodych ludzi inwestowanie na całym świecie to żaden problem. Dlatego nasz rodzimy rynek musi mieć naprawdę atrakcyjną ofertę, bo jeśli nie to młody inwestor zainwestuje na innych rynkach – tłumaczy prezes PSII.


Redakcja poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj